Autor Téma: Síťová tiskárna  (Přečteno 22872 krát)

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Síťová tiskárna Brother 5070N - vyřešeno
« Odpověď #30 kdy: Červenec 16, 2012, 08:41:15 »
OK:

1.) připoj se k routeru kabelem
2.) připoj i tiskárnu
3.) pokud má tiskárna IP 192.168.1.221, nastav si na PC např 192.168.1.6.
4.) opingej tiskárnu
5.) pokud pingá, napiš do prohlížeče 192.168.1.221
6.) přenastav IP tiskárny např na 192.168.0.221
7.) raději tiskárnu restartuj
8.) nastav na PC zpět nastavení IP adresy na DHCP
9.) opingej tiskárnu na adrese 192.168.0.221
10.) přidej tiskárnu do printdrake
11.) tiskni



Protože ti to ale nešlo změnit ani se specializovaným nástrojem pod windows, asi bude někde chyba. Tiskárna? Kabel? Počítač/síťová karta?

Tebou popsaný nástroj neznám, ale když ve Windows pustíš instalaci ovladačů, je tam i průvodce nastavením síťové tiskárny včetně jejího IP. Jestli ale nefunguje ani ten, bude chyba někde v HW řetězci.

No přiznám se, že když mi u bodu  "6" v browseru vyběhlo "Chyba připojení" po změně IP a kliknutí Submit, zamrazilo mi. Nečekal jsem, že to bude tak rychlý  ;)

Trpělivost však přinesla ovoce.

Abych zhodnotil kroky, jenž vedly k cíli - to pro ty, kdo se budou chtít vydat stejnou cestou:

1. Zjistíš IP adresu. Bohužel musím říci, že pomohl jen widlowsí nástroj, v tomto případě volně stažitelný ze stránek výrobce (pro Brother BRAdmin Professional). Na nic jiného mi ale dobrý nebyl.
2. Pevně (rozuměj pomocí kabelů) připojíš tiskárnu a comp, ze kterého provádíš přenastavení k jednomu routeru. Nelekej se, nejspíš nebudeš mít připojení k netu, na což budeš upozorněn; jde jen o chvilku
3. V compu dáš (Správa sítí) Ruční nastavení a IP adresu s prvními třemi skupinami stejnými
4. Pingneš si (z konsole, příkaz ping mezera IP adresa) do tiskárny na její IP. Pokud pingá, pustíš browser, zadáš adresu tiskárny a dostaneš se do jejího rozhraní (co známe z různých routerů, APček, a tak). Podmínkou je ovšem znát "User/PSWD", což v mém případě naštěstí nikdo neměnil.
5. Přenastavíš IP adresu tak, aby byly první tři skupiny shodné, tzn. zařízení vlastně "byly ve stejné síti", myšleno nikoli fyzické. Když klikneš "Submit", browser reaguje rychle - okamžitě nenalézá dané zařízení, protože - no - vždyť je to jasné, nic už nalézt na původní adrese nemůže
6. Reset tiskárny, ping do její nové adresy, já musel i refreshnout comp. Můžeš si ozkoušet, že v browseru už musíš pro vstup do rozhraní tiskárny zadat tu změněnou IP adresu.
7. Jít do MCC, nastavení tiskárny (printdrake) dát "nalézt novou síťovou tiskárnu", být trpělivý (u mě to trvalo přes minutu) a pak by to mělo - po nalezení ovladačů - tisknout

Všem vám, drazí přátelé velmi zdvořile děkuji a přeji pevné zdraví a samé úspěchy

Pep
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Síťová tiskárna, vyřešeno
« Odpověď #31 kdy: Červenec 16, 2012, 23:30:57 »
Jo a nakonec taky změnit u compu ve Správě sítí - Pevné IP adresu z "Ručně" na "Automaticky", tedy přes DHCP. Aby zas fungoval normálně net. Omlouvám se.

Teď jsem ve stadiu, kdy na tiskárnu lze posílat (a tedy normálně tisknout) ze všech mašin v mé domácí síti. Dokonce po doinstalaci ovladače to tiskne i z widlowsí mašiny. Jediná, která zatím vzdoruje, je ubuntí (řve, že je tam něco neznámého), ale tam si to našlo asi jiný typ tiskárny a já ho odklikl, takže se s tím ještě musím poprat; věřím, že to pokořím.
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.