Hardware > Tiskárny a skenery

Síťová tiskárna

(1/7) > >>

Josef Kadleček:
Vážení přátelé,

což o to, tiskárnu jsem rozchodil, ale pouze na USB, viz
http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?topic=13240.0.

Konečné stadium by mělo být, že bude síťová, poněvadž má LAN vstup.
Když jí ale do routeru zapojím, nikde jí v něm nemůžu nalézt, jsou tam jen názvy kabelem napojených compů (a ne všech) a dále dvě IP/MAC adresy, jenž jsou nejspíš NB, které jedou přes wifi. Či se může stát, že (viz topic výše) prostě daná tiskárna pod Linuxem přes LAN nepojede, stejně tak, jako nejede přes LPT ?  A naopak pouze přes USB to z ní lítá jak z praku ?

Existuje nějaký polopatický mustr (step by step) na řešení takového banálního úkolu ? Když jsem se několikrát pokoušel pročítat stati "Stavíme malou domácí síť", buď jsem tam nalezl něco, co jsem nehledal, navíc psané nějakým ptydepe, anebo to bylo tak neskonale obšírné (asi záměrně - majitel serveru platí za počet znaků článku...), že to podstatné se podobalo jehle v několika senících najednou.
Anebo bude jednodušší vyhledat blízkého gurua a zadat mu tento úkol na přátelské, ale komerční bázi ? Ozve se případně někdo pražský přes SZ ?

Dík Pep

Peťoš:
Prvne se podivej, jakou ma tiskarna IP. Nespise to bude v navodu, pokud jsi ji nemenil. Pripadne propoj primo komp s tiskarnou a zkus se podivat, jestli se nekde neobjevi.
V DHCP vypisu tiskarnu neuvidis. Na 99 % bude mit statickou IP a nebude pouzivat DHCP. Mozna v logu na routeru, ze se pokousi pripojit. Ale prvni rada: RTFM. ;)

Peťoš:
a btw. zalozit nove vlakno s tim, ze jsi problem resil jinde (byt s odkazem) je... nestastne. Vsechny relevantni informace (napr. o jakou tiskarnu se jedna, co mas nainstalovane na pocitaci atd) by melo byt obsazeno i v teto -prvni- zprave.

Peťoš:
http://welcome.solutions.brother.com/BSC/public/eu/eu_ot/en/faq/faq/000000/000300/000047/faq000347_003.html?reg=eu&c=eu_ot&lang=en&prod=hl7050n_all

zkus napr. toto.

Peťoš:

--- Citace ---The default IP address for a Brother printer is 192.0.0.192. To change this value use the '+' or '-' buttons to increase or decrease a value. When the value has changed, press the 'Set' button to accept the setting.
--- Konce citace ---

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi