Autor Téma: Přehrávání videa DRAGON  (Přečteno 9712 krát)

starsi

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-7
    • Zobrazit profil
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #15 kdy: Červen 04, 2012, 00:08:23 »
Mám ten istý problém a stále to zháňa mp4a alebo MPEG-4 AAC dekodér, podľa toho čím to chcem prehrať. Skúsim znova preinštalovať to VLC.  :)
Mageia 3 x86_64, KDE, Intel Celeron Dual Core 2GHz, vyrovnávacia pamäť 512 KB, Ram DDR 2GB, matičná doska ASUS PP5B-VM (Green), grafická karta Intel 810 later (82G965 Integrated Graphis Controler), zvukovka integrovaná na karte Intel 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controler, HD

eda

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #16 kdy: Červen 04, 2012, 16:30:57 »
Podobný problém jsem měl v XBMC. Po prostudování balíčků jsem zjistil, že je nainstalován balíček ffmpg z oficiálního zdroje. Po jeho odinstalaci a nahrání balíčku ze zdroje tainted již je vše v pořádku. Zajímavé bylo, že některým přehrávačům to nevadilo.
Mageia 4/64 bit - KDE 4.12
AMD Athlon II X4 640, NVIDIA GeForce 750

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Přehrávání videa DRAGON
« Odpověď #17 kdy: Červen 04, 2012, 17:19:24 »
Podobný problém jsem měl v XBMC. Po prostudování balíčků jsem zjistil, že je nainstalován balíček ffmpg z oficiálního zdroje. Po jeho odinstalaci a nahrání balíčku ze zdroje tainted již je vše v pořádku. Zajímavé bylo, že některým přehrávačům to nevadilo.
AAC bylo vytvoreno firmou Microsoft. Sice je mozne jej pouzivat, ale jak jsme zvykli u MalehoMekeho je to licencne omezeno. Proto se nachazi v tained. Nektere prehravace (mplayer) si s tim poradi, protoze obsahuji vlastni interni decoder, zatimco jine nikoli...
Osobne bych doporucil tained zdroje "vyklikat" nad zdroje core (v drakrpm-edit-media), aby mely vyssi prioritu a v pripade, ze bude balicek instalovan, bude instalovan prave z tained, nikoli "core" repozitare.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru