Hardware > Disky, řadiče, CD a DVD

DVD mechanika

(1/7) > >>

Josef Kadleček:
Vážení přátelé,

právě jsem z DVD nainstalil Mageiu 1 a mechanika odmítá činnost. Vyměnil jsem ji za odzkoušenou z jiné nedávno nainstalované mageií mašiny (která je v pořádku), totéž !
Po otevření šuplíku se hned zas zavře, dělá to čistá i aktualizovaná verze. Když se člověku povede tam médium dát v okamžiku, než se zavře, nenačte ho. K3B křičí, zda je vůbec puštěný daemon HAL, což je. Prohlížeče souborů disk nevidí.

Dík
Pep

Josef Kadleček:
Mageia 1 s KDE

alda81:
instalace proběhla v pořádku? nehlásilo ti to při tom, že nejde nějaký balíček nainstalovat? (mechanika nemohla třeba přečíst trochu poškrábané médium)

nevím, jak jinak si vysvětlit to, že instalace proběhla a pak to dělá takový bordel, navíc to dělá i s jinou mechanikou - pokud nebyl při instalaci nějaký problém, tak bych ještě zkontroloval či vyměnil kabel k mechanice

pokud ani to nezabere, tak bych ještě možná zkusil jiné prostředí, s KDE se myslím instaluje rovnou minimalistické LXDE, takže to je otázka chvilky, ale v tomto to podle mě na 99% nebude

co říká?

--- Kód: ---cat /etc/fstab
--- Konec kódu ---

nejpravděpodobnější se mi ale jeví, že za to může nějaká chyba při instalaci

Josef Kadleček:
Buď zdráv,

instalil jsem to 2x - stejný; nakonec jsem zkusil čerstvý Ubuntu (md5sum, kontrola dat po vypálení, vše OK), to mi po instalaci při prvním startu (tom jediném restartu) hodilo Grub-Error 15.
Tak jsem zkusil instalačku Edububtu 11.10, to se rozběhlo, ale než jsem si zkusil mechaniku, odklikl jsem v dobré víře upgrade. To se pro změnu rozsypala grafika. Už začínám mít podezření na nějakou zákeřnou zradu na motherboardu.
Ještě jednou tam smažím to Ubuntu a pokud se to povede, už to nechám žít tak. Kdyby ne, tak ze zoufalství zkusím ty kšandy k mechanice.

Dík

alda81:
podle toho, že to dělá bordel (i když né stejný) u jiné distribuce, tak to vypadá nejspíš na problém hardwaru, jak jsi říkal deska nebo v tom lepším případě možná i disk

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi