Nastavení systému a serverových služeb > Instalace distribuce Mageia

Instalace z Dual Arch CD: Nefunkční KDE4, pomalé KDE4

(1/1)

alex:
Zdravím, chtěl jsem vyzkoušet Mageiu, ale nechtěl jsem stahovat 4GB, tak jsem použil Dual Arch CD. Nainstaloval jsem to, přidal locales pro češtinu a metabalíček KDE4. (Ve výchozím stavu tato verze obsahuje jen LXDE.)

KDE ale nechtělo nastartovat - vždycky probliknul splash a vrátil se na přihlašovací obrazovku. Při spuštění startx z konsole byla poslední hláška
xinit: connection to X server lost a jinak nic podezřelého. Zkusil jsem KDE spustit jako root (což se samozřejmě nemá, ale je to jen testovací počítač) a KDE fungovalo. Na internetu jsem našel, že by to snad mohlo mít jakousi souvislost s .xinitrc, ale nepřišel jsem na to jakou.

Řešením (i když bez nalezení skutečné příčiny) nakonec bylo vytvoření úplně nového uživatele. Pod ním se KDE správně spustilo. Zřejmě tedy musí být něco špatného se soubory v domácím adresáři.

Byl jsem tedy rád, že se podařilo, ale teď mám zase jiný problém: KDE se po nějaké době stane absurdně pomalým. S vypnutým 3D a ve výchozím stavu - žádné úpravy.

Přitom CPU není zatíženo ani 1 %. Když se hlemýždím tempem odhlásím a spustím LXDE, jede jako blesk. Když z LXDE zkusím spustit nějakou KDE aplikaci, např. konsole - opět se spouští a reaguje nesmyslně pomalu. Jakoby někde v paměti viselo něco (nějaká součást QT, nebo nevím) co všechny KDE aplikace brzdí a přitom to nežere žádný výkon.

Jsem z toho jelen.

alex:
No, nakonec jsem to vzdal a nainstaloval Mandrivu 2011 RC2. Až na zdlouhavou instalaci zatím vypadá velmi dobře a všechno funguje. Buď je instalace Mageii z Dual Arch nedotažená nebo prostě ještě tahle nová distribuce má co dohánět.

Ivko:
Ja som nainštaloval Mageiu na 3 počítače z DVDčka a na jeden z verzie ONE. Nikde som nemal problém. Všetky počítače fungujú výborne. Dokonca sa mi zdá, že rýchlejšie ako Mandriva 2010.2. Dual arch som neskúšal, tak neviem sa vyjadriť. Ale nemyslím, že by na DVD alebo ONE dávali iné programy ako sú na FTP.

Navigace

[0] Seznam témat

Odpověď

Přejít na plnou verzi