Autor Téma: otazka ohladom podpory Xfce  (Přečteno 2109 krát)

lukves

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
otazka ohladom podpory Xfce
« kdy: Květen 01, 2012, 00:58:21 »
zdravim som tu novy ale linux pouzivam od 1997. spominam s uctou na casy ked som pouzival Mandrake, verziu po verzii a stale ma tato distro naplnalo. nejako som pocul o mageii a preto som sa dostal az tuna na tieto stranky. moje priority na vyber linuxu sa za ten cas zmenili a skor som Xfce user. zaujimalo by ma preco Mageia tak povediac "bočí" od xfce.. mageia nema ani livecd s xfce a taktiez ani na dvd nie je xfce.. aj ked v repozitaru je .

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:otazka ohladom podpory Xfce
« Odpověď #1 kdy: Květen 01, 2012, 08:15:26 »
Popravde trochu nechapu otazku. Proc Mageia nema LiveCD s Xfce? Protoze je s tim pomerne velka rezie, pricemz sily (kterych neni nikdy nadbytek) radeji smerujeme jinde, kde si myslime, ze to je potrebnejsi...
A na DVD se to neveslo. Xfce je v repozitarich, jednoduche k instalaci...
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Arvalis

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 50
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:otazka ohladom podpory Xfce
« Odpověď #2 kdy: Květen 07, 2012, 11:29:49 »
 Nejsem moc zastánce lehkých desktopů jako Xfce nebo LXDE ač jsem se už několikrát snažil v nich najít důvod proč změnit názor. Mimo menší HW náročnosti a tím pádem rychlosti jsem ale nic neobjevil. Vždycky mě velmi brzy chyběl "výkon" pro práci a normální fungování které mi dává KDE4 (tím nechci nějak rozpoutávat nějaký flamewar se zastánci Gnome, to jako výkonné prostředí respektuji, jen mu nerozumím  :) Osobně používám pro servisní účely Live CD (OpenSuSE) s KDE3, i to je dle mého názoru přes svoji zastaralost a zakonzervovaný stav mnohem dál než ty lehké desktopy a v rychlosti jsem moc velký rozdíl nepostřehl. Mám tedy na své pracovní stanici nainstalované i Xfce které má jednu výhodu. Je velmi rychlé ve spolupráci s NXserverem pro vzdálenou plochu i přes mobilní připojení. Tímto chci jen říct, že je asi celkem jedno jestli má Mageia Live CD s Xfce nebo LXDE ...