Autor Téma: HP Photosmart 5510 - Devide comunications eror 5012  (Přečteno 19642 krát)

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:HP Photosmart 5510 - Devide comunications eror 5012
« Odpověď #15 kdy: Únor 14, 2012, 08:04:59 »
Ja mám "pocit", že sa zapisuje aj niečo do home. Pri mojich pokusoch nepomohlo formátovanie len časti root. Keď som preinštalovával len systém problém pretrvával. Keď som sformátoval aj home, až potom celý problém zmizol. Z toho je ten pocit. Skrátka preformátoval som celý disk pred inštaláciou a až na to som znova inštaloval, vrátane rozdelenia disku.
Ne, nezapisuje. Ze tve zkusenosti plyne, ze jsi mel neco spatne u sebe nastavene, ne v systemu. Stacilo opravit konfiguraci v home. Nebo vytvorit noveho uzivatele. Oboje by problem vyresilo.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

starsi

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-7
    • Zobrazit profil
Re:HP Photosmart 5510 - Devide comunications eror 5012
« Odpověď #16 kdy: Únor 14, 2012, 09:32:45 »
Prvé problémy nastali ako u Rellika po aktualizácii systému (ešte v Mandriva 2010). Potom v povýšení na 2010.2 znova a už to nešlo spraviť a to som skúšal dávať 2010, 2010.1 2011 a nešla ani Magea, poskúšal som všetky dostupné distrá čo som mal na CD (fedora, opensuse, debian, všetky Mandrivy 2009-2010.2 2011, ubuntu). Lenže to blbé nastavenie sa prenášalo. Mne sa páčilo, že keď som povýšil tak mi všetko ostalo zachované vrátane rozloženia  vecí na ploche. Lenže to nebolo to hlavné :) Tak som sa rozčúlil, zazálohoval som všetky dáta a preformátoval celý disk dal som Mandrvu 2010.2 a zrazu všetko šlo čo sa týkalo tlačiarne, ale nešlo skype. Tak som to znovu preformátoval a dal som Maegeu. Od vtedy mi to ide a viac do toho nešiaham. Síce aktualizácie povolujem ale snažím sa teraz dívať na to čo v nich je. Pred tým mi to bolo jedno. Tým nechcem povedať, že tomu rozumiem. :D
Je možné a je to určité, že v tom nastavení niečo bolo ale nemohol som nič nájsť a preto všetko to čo obsahovalo niečo ako tlačiareň alebo spojenie s ňou som vymazával, ale nepomohlo, preto formát celého disku a ten to poriešil.
Mageia 3 x86_64, KDE, Intel Celeron Dual Core 2GHz, vyrovnávacia pamäť 512 KB, Ram DDR 2GB, matičná doska ASUS PP5B-VM (Green), grafická karta Intel 810 later (82G965 Integrated Graphis Controler), zvukovka integrovaná na karte Intel 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controler, HD

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:HP Photosmart 5510 - Devide comunications eror 5012
« Odpověď #17 kdy: Únor 17, 2012, 15:50:33 »
Tak radost byla předčasná :(
Po pár restartech opět tiskárna nekomunikuje. Nebo spíš komunikuje špatně.
Po odeslání tisku, vytiskne zhruba jeden řádek a zůstane "viset". Musím na tiskárně zmáčknout ukončení operace aby vyjel aspoň ten papír.
Po příkazu hp-check -t
Se mezi výpisem objevil nový eror a to :

Kód: [Vybrat]
...
--------------------------
| DISCOVERED USB DEVICES |
--------------------------

No devices found.

---------------------------------
| INSTALLED CUPS PRINTER QUEUES |
---------------------------------

 
HP-Photosmart-5510-series
-------------------------
Type: Unknown
Device URI: usb://HP/Photosmart%205510%20series?serial=CN18T046VK05NR
PPD: /etc/cups/ppd/HP-Photosmart-5510-series.ppd
PPD Description: HP Photosmart 5510 Series, hpcups 3.11.12
Printer Printer is now online.tosmart-5510-series is idle.  enabled since Pá 17. únor 2012, 15:41:16 CET
warning: Printer is not HPLIP installed. Printers must use the hp: or hpfax: CUPS backend to function in HPLIP.

...

-----------------
| USB I/O SETUP |
-----------------

Checking for permissions of USB attached printers...

HP Device 0xa111 at 001:005:
    Device URI: hp:/usb/Photosmart_5510_series?serial=0
error: Unsupported model: Photosmart_5510_series
Prý nepodporovaný model... Už to nějak nechápu... :(
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)