Nastavení systému a serverových služeb > Instalace distribuce Mageia

Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem

<< < (2/7) > >>

ferri:

--- Citace: ferri  Únor 26, 2012, 19:50:40 ---... optické médium treba odstaviť.

--- Konce citace ---
Nedalo mi to a skúsil som si inštaláciu a aktualizáciu beta 1 ešte raz.

A bolo to podľa predpokladu. Zdroje softvéru som pridal podľa obrázku vyššie, avšak CD-ROM core media som ponechal nastavené. Aktualizácia si toto médium pýtala. Po odstavení zdroja CD-ROM core media ho už aktualizácia nevyžadovala a prebehla v poriadku.

Peťoš:
Priorita zdroju je zvrchu seznamu dolu. Mate-li nastavene DVD nad zdroji z internetu, je jasne, ze budou (stejne verze balicku) instalovany z DVD. Neni nutne ten zdroj rusit, staci pomoci sipek v pravo "doklikat" DVD zdroj uplne dolu. Ale je pravda, ze odebrani/zakaz DVD zdroje je spolehlivejsi.
VMware byl sveho casu neuveritelne problemovy -- pri kazde aktualizaci bylo nutne hledat patche, upravovat, prekonfigurovavat... Ocividne tyto neprijemnosti setrvavaji. Ja osobne presel pod virtualizaci KVM (Qemu), pripadne doporucuji Sun Virtual Box. Virtual Box jednoduse nainstalujete z RPM balicku, vse zcela bez problemu a bez potizi. V KVM, VirtualBoxu, Xen a IBM pSystem LPAR funguje Mageia spolehlive a bez problemu.

ferri:

--- Citace: Peťoš  Únor 26, 2012, 20:39:26 ---VMware byl sveho casu neuveritelne problemovy -- pri kazde aktualizaci bylo nutne hledat patche, upravovat, prekonfigurovavat... Ocividne tyto neprijemnosti setrvavaji.

--- Konce citace ---
Ja osobne mám s VMware len dobré skúsenosti. Napr. už asi 3 roky mám jeden WinXP virtuálny stroj, v ktorom mám nainštalované prekladové slovníky. A tento virtuál bez problémov migrujem nielen medzi verziami VMware aj jednotlivými distribúciami.
Skôr sú pre VMware vhodné a nevhodné distribúcie. Mageia patrí medzi vysoko vhodné :D. Do tej druhej skupiny patrí bez pochyby openSuse. :(

Lada:
Podobne jako Ferri mam s VMware dobre zkusenosti. Presel jsem z Virtual Boxu, kde jsem mel problemy s USB. jak jsem jiz uvedl, mimo mga2 jsem nemel problemy s zadnou distribuci (Ubuntu a varianty, PClinuxOS, Mint, Mandriva 2011 atd.)

Lada:
jeste doplneni- samozrejme pod VMware jede i mga1

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi