Nastavení systému a serverových služeb > Instalace distribuce Mageia

Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem

<< < (6/7) > >>

ferri:

--- Citace: Lada  Únor 28, 2012, 12:22:58 ---Predcasna radost.
funcni virtual dvd byla pouze bezprostredne po uvadene instalaci, pri dalsim spusteni opet dvd nefunkcni. To jen pro kompletni informaci.

--- Konce citace ---
Na tvojom mieste by som sa na to vykašľal. :)
V Mandriva 2011 som mal opačný problém. Vo virtuále dvd/cd mechanika bežala v pohode.
Akonáhle som prešiel na ostrý systém, reálna dvd mechanika bola nefunkčná. :-[
Jednalo sa tuším o nejakú chybu v kerneli. Pomohol až až upgrade kernela.
Takže virtuál môže byť niekedy zavádzajúci.

Lada:
Ano, problem to neni (ve VM jen zkousim), je to jen pro info  :)

ferri:
Používam ešte vmware virtual machine s Mageia Cauldron, kde dvd/cd mechanika bez problémov funguje.  :)

paur:

--- Citace: Lada  Únor 28, 2012, 15:01:16 ---pridal jsem do skupiny cdrom,cdwriter uzivatele, ale bohuzel to nepomohlo, diky za typ

--- Konce citace ---

Jakého uživatele? Běžně používaného? U VirtualBoxu byl právě fígl v tom, že bylo potřeba přidat do příslušné skupiny uživatele virtualbox, který byl automaticky vytvořen při instalaci. WMware si vlastního uživatele nevytvořil?

Lada:
VMware si uzivatele typu vmware nazalozi. Proste to beru tak (jak jsem jiz uvedl), ze mnoho dalsich distribuci se bez problemu nainstaluje a vse funguje (pod VMware player), jen mga2 beta1 zatim ne! Kde hledat chybu - ve VMware, ci mga2? Samozrejme beru to, mga2 je zatim beta (faze vyvoje) a verim,ze vse bude fungovat OK :-)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi