Nastavení systému a serverových služeb > Instalace distribuce Mageia

Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem

<< < (4/7) > >>

ferri:

--- Citace: Peťoš  Únor 27, 2012, 19:03:39 ---Nez zacnes poucovat a ohanet se PR clankama z webu produktu, doporucuji studovat, studovat, studovat...

--- Konce citace ---
Asi si to nepochopil. Snažil som sa Ivkovi veľmi zjednodušenou formou vysvetliť o čom je asi virtualizácia.
A hlavne ma krivo obviňuješ z čítania PR článkov, keďže všetko, čo som napísal bolo len na základe mojich asi štvorročných skúseností z používania VMware. :)
Skôr naopak, keďže vo svete Linuxu je prioritne preferovaný hlavne VirtualBox.

Ivko:
Tak Ivko odpovie jednoducho:
Nemôžeš do starej Škody 100 natrepať motor z najrýchlejšieho Porche bez toho, aby si to auto a ten motor RIADNE neupravil. Darmo je tam priestor na motor, ale nie je motor ako motor.

Peťoš:
... aneb Ivko vi, co to je virtualizace ;) A jak jej znam, tak to vi na pomerne slusne urovni...


--- Citace: ferri  Únor 27, 2012, 20:23:43 ---Skôr naopak, keďže vo svete Linuxu je prioritne preferovaný hlavne VirtualBox.

--- Konce citace ---
Tohle taky neni tak uplne pravda a je nutne se divat spise na prostredi, ve kterem se pouziva. Na domacich strojich je to VirtualBox (vzhledem k otevrenosti), ale na produkcnich masinach je z 99% KVM a Enterprise reseni od VMWare (a WMV jen v heterogennich virtualizacich, protoze pokrocila sprava VMWare funguje jen z Windows).

ferri:
Vylepšovaný Virtualbox od Sunu taktiež nie je 100% open source záležitosť, keďže dopĺňa funkcionalitu toho open Virtualboxu.
Viem, že v minulosti USB fungovalo len na sunovskom Virtualboxe a to bol aj jeden z hlavných dôvodov, prečo som uprednostnil VMware Player.
Inak prvýkrát som sa o VMware dozvedel v knihe Mandriva Linux tuším 2008 CZ, kde bol tento softvér uvedený ako jeden z mála funkčných nástrojov virtualizácie pre Linux. :) 

Lada:
Dobra zprava, provedl jsem aktualizaci b1 (vypnul jsem ve zdrojich cdrom) a soucasne dnes probehla aktualizace VMware tools a dvd (virtual iso) JEDE! :-)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi