Nastavení systému a serverových služeb > Instalace distribuce Mageia

Mageia 2 beta 1 - problem pod VMware playrem

(1/7) > >>

Lada:
Vyzkousel jsem b1 pod VMware playerem a problem – po instalaci nelze pripojit mechaniku (virtual iso) a tudiz nejde aktualizace (nevidi zdroj). jeste se mi nepovedlo ani jednu versi mga2 smysluplne pouzit :-( . mga1 (a mnoho dalsich distrubuci) jede bez problemu :-) . Vyzkousel jsem 32 i 64 se stejnym vysledkem.

Mandriva 2010.2 32, KDE 4.5.5, VMware player 4.0.2 build-591240
Odpovědět

ferri:
Nefunkčnosť CD/DVD mechaniky po preverení potvrdzujem aj ja. :(
Nereaguje ani na pripojený iso obraz a ani na fyzické médium.

Nechápem však akú to má súvislosť s aktualizáciami, ktoré mi bez problémov fungujú. :-[
Pokiaľ je funkčné sieťové pripojenie vo virtuálnom stroji, je potrebné nastaviť zdroje softvéru a aktualizovať.

Lada:
pri aktualizaci to vyzaduje vlozeni zdrojoveho dvd :-)

Ivko:
Ja inštalujem na fyzický stroj, nie virtuálny. S mechanikou problém nemám. Stále je problém so sieťou - treba doinštalovať Networkmanager a závislosti. Potom mu stačia zdroje z internetu (ale treba zrušiť zdroj DVD).

Systém pracuje bez problému. Jedinú chybu, čo som si zatiaľ všimol je, že user nevie zapisovať na sieťový disk. Zápis môže vykonať jedine root. Nedajú sa nastaviť práva zápisu pre usera. Stále vypisuje, že smb takú možnosť nemá. Je mi to divné, lebo doteraz s tým problém nebol.
Zatiaľ som sa však k hlbšej analýze problému nedostal.

ferri:

--- Citace: Lada  Únor 26, 2012, 16:09:01 ---pri aktualizaci to vyzaduje vlozeni zdrojoveho dvd :-)

--- Konce citace ---
Ešte raz.Pred samotnou aktualizáciou treba nastaviť zdroje softvéru.
Aké zdroje softvéru sú nastavené?
Pokiaľ sú nastavené korektne, optické médium treba odstaviť.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi