Uživatelské aplikace > Síť a Internet

Google Chrome 127 - nejde provést aktualizaci

(1/1)

alda81:
Ahoj, pokud se Vám nedaří zaktualizovat klasicky přes Správu softwaru Google Chrome na verzi google-chrome-stable-127.0.6533.72-1.x86_64 a objeví se Vám tato chyba


--- Kód: ---Promiňte, ale následující balíček nelze vybrat:

- google-chrome-stable-127.0.6533.72-1.x86_64 (Z důvodu nesplněného (libgtk-3.so.0()(64bit) or libgtk-4.so.1()(64bit)))
--- Konec kódu ---

tak co jsem se dočetl na nějakém francouzském fóru k Mageii, bohužel teď už nemůžu najít odkaz, tak tam psali, že po změně od Googlu od této verze si s tím již Správa softwaru neporadí. Na fóru radili instalaci přes Flatpak. K tomu je třeba pro instalaci v grafice doinstalovat pro systémy s GTK (prostředí Xfce, Gnome) balíček gnome-software. Jak jsem ale sám zjistil, tak balíček Google Chrome z Flatpaku není třeba, Gnome software zvládne aktualizaci balíčku s Google Chrome přímo ze zdroje dříve přidaného přes Správu softwaru.

Ve zkratce, nainstalujte si balíček gnome-software a přes něj zaktualizujte Google Chrome.

Joelp:
Ten to instaluje z Flatpaku. Stejný postup je i pro Plasma Discover.

alda81:
ahoj, právě v tomto konkrétním případě se aktualizace provedla bez přidání zdroje pro flatpak, proto mě to překvapilo, teď jsem to zkoušel a pokud bych neměl nainstalovanou předchozí verzi 126 (rpm balíček), tak zaktualizovat na verzi 127 přes gnome-software vůbec nemohu, pak si musím přidat flatpak a musím instalovat google chrome z něj, kdyby se to nechovalo tak divně, tak to sem ani nepíšu

jinak taková perlička - unstable verzi 129 jsem už zase nainstaloval přes správce softwaru

Navigace

[0] Seznam témat

Odpověď

Přejít na plnou verzi