Nastavení systému a serverových služeb > Instalace distribuce Mageia

instalátor?

(1/2) > >>

zaklínač.dan:
zdravím všechny. nemám s linuxem skoro žádné zkušenosti, i když se na to dlouho chystám. bohužel jsem skočil na špek ubuntu, když jsem to chtěl otestovat a s hrůzou zjistil, že to opravdu ne. stejně mi nejde spustit unity, tak mám klasické gnome, takže je to i hezké a relativně přehledné apd. ale to co mi vadí na windows, tedy že nemám systém plně po kontrolou (respektive s velkou námahou)a os mi unáší počítač, tak v tom není velký rozdíl. ubuntu je možná velká distribuce a blbuvzdorná, ale prostor pro customizaci je velmi malý, podle mého názoru. po tomto zjištění, jsem velmi rychle zjistil, že to je obdobné u všech distribucí a to hlavně z toho důvodu, že za ní stojí nějaká firma. zaujal mě proto článek na linux expres s někým od mageia-y a tak tuto distribuci a její vývoj neztrácím z dohledu. popravdě se mi nechce instalovat hned první verzi, takže si asi počkám na další ( i když kdoví). omlouvám se za dlouhý úvod, nic méně k věci  ::)

zajímá mě, jaký má mageia instalátor, respektive zavaděč. v současnosti mám dual boot z více důvodů a o čistě linuxovém kompu uvažuji až si za nějakou dobu koupím (respektive postavím) nový počítač, kde nebudu určitě kupovat novou licenci ws a zároveň si dopředu budu moci vybrat kompaktibilní hardware. tedy mě zajímá jestli současnou podobu ws/ubuntu můžu změnit pouze smazáním ubuntu a naistalováním mageiy v dual boot režimu...

Ivko:
Mageia vie v pohode dualboot. Tak nie je čo čakať. Ja ju používam už pár mesiacov - skúšal som testovacie verzie a som z ňou veľmi spokojný

zaklinac.dan:
díky. uvědomil jsem si že další verze bude až v dubnu, tak si asi pomalu udělám zálohy, stáhnu si dvd mageiy a zkusím to.  :)

Peťoš:
Mageia má ještě starý dobrý GRUB (1), takže s dualbootem absolutně nebude problém. Můžeš se (při instalaci) celkem dobře držet tohoto návodu při instalaci z DVD a tohoto návodu při instalaci z CD na wiki Mandriva Linuxu.

Ivko:

--- Citace: Peťoš  Červenec 29, 2011, 22:58:50 ---Mageia má ještě starý dobrý GRUB (1)...
--- Konce citace ---

Dúfam, že sa ho ešte dllllllho budú držať a nebudú ponáhľať s GRUB 2-kou.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi