Nastavení systému a serverových služeb > Instalace distribuce Mageia

Mageia 1 nebo Mageia 2

(1/1)

Blasius:
Tak jsem si na mém notebooku byl nucen přeinstalovat Windows 7, klasika :-). Windows jsem obnovoval z recovery partition. Všechno v pohodě, jen i když jsem řekl, že chci přeinstalovat jen partition se systémem, tak mi to smázlo všechny partition mimo recovery a datové windows. Takže přeinstalovávám Mageiu. Naštěstí mám zálohovaný /home disk.
Mageiau zatím nepoužívám pro práci (ale chci se k tomu dostat, jenže zákazníci jako na potvoru používají Windowsy a vyvíjet na linuxu SW pro Windovsy není tak jednoduché, zejména pokud používá dotNET 4.0)
Moje otázka je:
Mám si nainstalovat Mageia 1 nebo Mageia 2?
Předpokládám, že z vývojových verzí Mageia 2 půjde bez problému aktualizovat na ostrou verzi.
Pokud to tak je tak by, asi bylo dobré pro mé účely použít Rovnou Mageia 2. Otázka je, jestli tomu tak je. (přeinstalovávat systémy mě vskutku nebaví...)

alda81:
Alfa verze není moc k běžnému používání, ale pokud jsi masochista, tak běž do dvojky

paur:
Mageia 1 určitě také půjde aktualizovat na Mageia 2 a přecházel bys ze stabilní verze na další stabilní. Pokud se ti nejedná o experimentování, tak proč používat alfa verze Mageii 2?

Ivko:
Ja by som sa nebál nainštalovať betu. Ale kým tá bude vydaná, ešte nejaký ten piatok ubehne. Nie som tester, ale zo zvedavosti skúšam. Niektoré veci ešte majú čo-to na doladenie. Alfu by som fakt odporučil iba na "vedľajší" stroj.

Blasius:
Díky za tipy, nainstaloval jsem si Mageia 1

Navigace

[0] Seznam témat

Odpověď

Přejít na plnou verzi