Hardware > Tiskárny a skenery

Multifunkce HP LaserJet Pro MFP M28w nejde scaner...

<< < (2/2)

alda81:
zkus to zkontrolovat, minulý rok jsem tak u příbuzné rozjížděl skener na multifunkci od HP a všechno šlo naklikat, nebyl to stejný typ, ale měl zaručenou podporu přes hplip jako ten tvůj, bohužel víc si k tomu nepamatuju, samozřejmě tam může být nějaký bug, který to blokuje

pokud to nepůjde, spusť Ovládací centrum Mageii přes terminal (příkaz mcc) a zkus se k nastavení skeneru proklikat, možná hláška v terminalu něco napoví, případně přímo přes terminal spusť nastavení skeneru (příkaz drakscanner) ... spusť xsane v terminálu ... chybovou hlášku sem pak zkus vložit

hank:
Ahoj všichni, jsem si vědom, že dotaz už je staršího data, ale řešil jsem u stejné tiskárny na MGA7 stejný problém někdy v lednu (až teď jsem našel tohle vlákno).

Problém byl v tom, že byla chyba v hplip, který sice měl plně MFP M28 plně podporovat, ale to skenování vážně nefungovalo. Opraveno to bylo až od vyšší verze.

V core release verzi MGA7 je verze hplip-3.19.5-1.mga7.x86_64.rpm. Abych získal vyšší verzi,stáhl jsem zdrojový (src.rpm) balíček hplip z Cauldronu (vývojové větve Mageia). Dnes už tam je novější verze, než kterou mám v v tom příkladu níže.


--- Kód: ---wget -c http://ftp.fi.muni.cz/pub/linux/mageia/distrib/cauldron/SRPMS/core/release/hplip-3.19.12-1.mga8.src.rpm

--- Konec kódu ---

Pak jsem jako root vytvořil závislosti (nutno pomocí cd vstoupit do adresáře, kde máte ten stažený zdrojový balíček hplip):

--- Kód: ---urpmi --buildrequires hplip-3.19.12-1.mga8.src.rpm
--- Konec kódu ---

... a ještě nainstaloval program pro tvorbu balíčků:

--- Kód: ---urpmi rpm-build
--- Konec kódu ---

Jako normální uživatel jsem sestavil balíčky:

--- Kód: ---rpmbuild --rebuild hplip-3.19.12-1.mga8.src.rpm
--- Konec kódu ---

A jako root je nainstaloval:

--- Kód: ---cd /home/uzivatel/rpmbuild/RPMS/x86_64/
urpmi *.rpm
--- Konec kódu ---

Skenování funguje, ale jen přes aplikaci Jednoduché skenování, nikoliv přes xsane. A také pozor, v aplikaci Jednoduché skenování, když vyberete skenování textu a do skeneru dáte obrázek, tak to po provedení náhledu napíše chybu a nic to nezobrazí -- to mě ze začátku dost pletlo.

Tak snad to někomu pomůže.

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi