Uživatelské aplikace > Software - ostatní

Chyba Midnihgt Commanderu ? Lze naistalovat konkrétní SW z předchozí verze OS ?

(1/3) > >>

JTS:
V Mageia 7 mi nefunguje myš u Midnight Commmanderu, kde může být chyba?
V Gcompris zase postrádám aktivitu pro sestavování analogového elektrického obvodu, která byla v gtk verzi v předchozí distribuci Mageia 6. Lze nějak vedle stávající verze qt pro Mageia 7 doinstalovat gtk verzi pro Mageia 6, aniž by se to způsobilo nějaký problém pro jednu nebo druhou verzi?

Potřebuji toto zjistit i pro Windows Linux Subsystém Ubuntu na pracovním PC, kde mi navíc chybí i Railroad Activity.

Díky

Joelp:

--- Citace: JTS  Září 01, 2019, 21:20:01 ---V Mageia 7 mi nefunguje myš u Midnight Commmanderu, kde může být chyba?

--- Konce citace ---
Zkus zahodit původní konfiguraci, mě to funguje

--- Kód: ---mv  ~/.config/mc  ~/.config/mc_bck
--- Konec kódu ---


--- Citace: JTS  Září 01, 2019, 21:20:01 ---V Gcompris zase postrádám aktivitu pro sestavování analogového elektrického obvodu, která byla v gtk verzi v předchozí distribuci Mageia 6. Lze nějak vedle stávající verze qt pro Mageia 7 doinstalovat gtk verzi pro Mageia 6, aniž by se to způsobilo nějaký problém pro jednu nebo druhou verzi?

--- Konce citace ---

Můžeš zkusit odinstalovat verzi z MGA7 a nainstalovat verzi z MGA6. Moc nedoporučuji kombinovat různé verze.

JTS:
Díky za odpověď,


--- Kód: ---[root@localhost navsteva]# mv home/navsteva/.config/mc /home/navsteva/.config/mc_bck
mv: nelze získat informace o 'home/navsteva/.config/mc': Adresář nebo soubor neexistuje

--- Konec kódu ---

Hledal jsem ho a fakt tam ten soubor není. Kde ho mohu získat?

GCompris raději zkusím instalovat do Virtuální Mageia 6 ve Virtualboxu

Joelp:
To že neexistuje nevadí. Znamená to jen, že jsi nejspíš nikdy nepoužil mcedit. MC má soubory různě a prozatím nejsou sjednoceny (existuje na to issue):

--- Kód: ---~/.local/share/mc
~/.config/mc
~/.cache/mc

--- Konec kódu ---

Klidně je smaž, vytvoří se automaticky při spuštění MC.

Joelp:

--- Citace: JTS  Září 27, 2019, 18:32:02 ---


--- Kód: ---[root@localhost navsteva]# mv home/navsteva/.config/mc /home/navsteva/.config/mc_bck
mv: nelze získat informace o 'home/navsteva/.config/mc': Adresář nebo soubor neexistuje

--- Konec kódu ---

--- Konce citace ---

BTW: tento příkaz ti ani fungovat nemohl. Pochybuji, že máš profil na této cestě. Buď tam musíš přidat / před home, nebo to spouštět z adresáře /, ne z navsteva.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi