Autor Téma: Realtek-hodně moc pomalý internet  (Přečteno 9611 krát)

Robo

  • Host
Realtek-hodně moc pomalý internet
« kdy: Červenec 20, 2011, 23:11:06 »
Přeju všem dobrý den!!
Na úvod: Jsem moc rád,že se tyhle stránky a jejich fórum konečně rozběhlo!Potlesk pro tým Bíbr/Šafařík!!!Velký dík,pánové!...už to chtělo!
Teď k věci:
Je to jednoduché:Internetu se vůbec nechce!Jede to na 3,5 mb na místo poskytovatelem garantovaných(a mnou placených) 25 mb/s !Obstarává to karta Realtek RTL 8111E-ostatní HW viz podpis.Zkoušel jsem opravdu snad všechno,ale žádná změna v nastavení připojení nenese kladný výsledek.Dokonce mi chvílema připojení vypadlo uplně!
Na jiném compu-mb Asus,/Pentium D,LAN Attansic,Mageia F1 32 bit-to šlape bez problémů!To samé na Win XP 32 a Win7 64.Si říkám,eslipak to není tim,že je deska postavená na AMD chipu.Koukal jsem na stránky Realtek,je tam pro Linux a pro uvedenou síťovku ovladač,ale je v tar.bz a s tim ja neumim.
Dík za radu!

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #1 kdy: Červenec 21, 2011, 07:00:46 »
Vykonny tym Petos/Joelp za diky rika "neni zac" a Bibri urcite nekde v pozadi (az si to precte) pomysli totez.
Kazdopadne se bojim, ze si pletes jednotky. Neboli, ze ve smlouve mas, ze dostanes/a platis/ 25 megaBITu, ale meris to v megaBYTEch.
Celkem presne to totiz vychazi, dokonce Ti to jede jeste rychleji.
Podtrzeno secteno: mas jiny metr :)

PS: Neni to Mageia F1, ale Mageia 1. S formulemi (ani nicim podobnym) to nema nic spolecneho :)
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #2 kdy: Červenec 21, 2011, 10:50:02 »
Jelikož píše, že mu na jiném stroji s Mageia 1 funguje normálně, spíš bych viděl problém jinde. Raději bych to ale ověřil.

Podobné chování jsem ale na různých systémech zaznamenal při špatném nastavení DNS serverů. Jsi si jist, že je máš všude správně a tudíž stejně?
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

Robo

  • Host
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #3 kdy: Červenec 21, 2011, 20:16:40 »
Nedalo mi to a nainstaloval jsem dnes OpenSuse a problém se projevuje i tam.Po restartu se k webu vůbec ani nepřipojila.Takže to asi opravdu bude síťovkou Realtek.Ovladač mám stažený,teď ješte vykoumat,jak ho naistalovat.Dám pak vědet.
Jinak v nastavení jsem opravdu zkoušel všechno možné bez úspěchu.

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #4 kdy: Červenec 22, 2011, 09:17:23 »
Pořád jsi nám neřekl, zda jsi si jistý,že čteš jednotky správně (Mbps/MBps) a jestli náš správně nastavené DNS.

Další problém může být s vadnou síťovou kartou.

spusť v terminálu příkaz:
Kód: [Vybrat]
ping -c 100 -s 5000 seznam.cza v době kdy běží tento příkaz spusť měření na adrese: http://speedtest.net/

Sem nám napiš výsledek jak příkazu ping, tak měření na dané stránce. Zjištěné hodnoty můžou vypadat následovně:
Kód: [Vybrat]
(moje měření)

--- seznam.cz ping statistics ---
100 packets transmitted, 100 received, 0% packet loss, time 99119ms
rtt min/avg/max/mdev = 13.922/15.789/25.988/2.749 ms

speedtest.net
download: 15.5Mbps
upload: 9.11 Mbps
ping: 10ms
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

Robo

  • Host
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #5 kdy: Červenec 23, 2011, 14:23:42 »
Mám na mysli Mbps.Mezitim jsem se rozhod Mageiu ještě reinstalovat (i když si od toho moc neslibuji).Jakmile bude na disku,zkusím tvůj návod.Bloumaje na webu jsem zjistil,že s touhle síťovkou jsou problémy poměrně časté,obecně se doporučuje instal a kompilace ovladače od výrobce:http://www.abclinuxu.cz/ovladace/realtek-rtl8111-8168b

Robo

  • Host
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #6 kdy: Červenec 23, 2011, 16:10:24 »
--- seznam.cz ping statistics ---
100 packets transmitted, 72 received, 28% packet loss, time 99147ms
rtt min/avg/max/mdev = 11.012/62.633/327.764/66.873 ms

--- speedtest.net ---
Ping:15ms
Down.speed:0.30Mbps
Up.speed:0.04Mbps

Vadná síťovka?No nevim-ten samý stroj-síťovka,Win 7,speedtest.net:Ping 24ms,Down 25.8 Mbps,Up 1.62 Mbps,což jsou hodnoty udávané poskytovatelem(UPC).

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #7 kdy: Červenec 23, 2011, 18:22:33 »
Jelikož pochybuji, že máš jádro starší než 2.6.29, žádné ovladače není třeba kompilovat. A protože máš 28% packet loss, nemůžeš se divit, že ti to naměří tak žalostnou rychlost.

Ať už je to vadným ovladačem, nebo HW, já osobně bych zašel do krámu, koupil za stovku ovislink (nebo podobnou levnou mrchu s realtekem) síťovku do PCI a byl by klid.
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

Robo

  • Host
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #8 kdy: Červenec 26, 2011, 14:20:47 »
Ano,nová karta bude asi nejjednodušší řešení.
Ovšem zjistil jsem jednu zajímavou věc:Mageia byla hned po reinstalu,resp.během něj, aktualizována na kernel-server-2.6.38.8-4.mga,i když je nainstalována verze 32 bit!
Eslipak tenhle kernel není ,,kernelem "problému se síťovkou?!A vůbec,jak ty skřítky,co aktualizace posílaj napadlo,že potřebuji kernel-server?!

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #9 kdy: Červenec 26, 2011, 20:47:54 »
A vůbec,jak ty skřítky,co aktualizace posílaj napadlo,že potřebuji kernel-server?!
Dle podpisu mas 4GiB RAM. Tak proto. Kdyz si najdes, co je PAE a jaky je rozdil mezi kernel-desktop a kernel-server (urpmq -i kernel-xxxxxx)

i když je nainstalována verze 32 bit!
Tak prave proto. Kdyby jsi mel 64bit, klidne muzes mit -desktop. Ale takto... :) Skritci jsou chytrejsi, nez si myslis ;)
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #10 kdy: Červenec 26, 2011, 21:06:01 »
Ale neodpovedal si mu - že či ten kernel má význam v tom, že mu nejde karta.
To, či máš kernel-desktop alebo -server, na funkčnosť karty vplyv nemá. Žeby si jednak skúsil tú novú kartu???
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Robo

  • Host
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #11 kdy: Červenec 26, 2011, 22:33:38 »
to Peťoš:dík za vysvětlení,prostuduju si to.Snad ti skřeti vědí,co dělaj! :)
to Ivko:karta je již na cestě!V průběhu týdne ji tam narvu a uvidíme.

S tim instalováním ovladače od výrobce a kompilací jádra jsem si to rozmyslel-jednak jsem to nikdy nedělal,a pak články na webu,které jsem našel a popisují tento problém jsou staršího data-nejnovější snad z roku 2007-tak mi nějak přijdou neaktuální.Verze ovladače by seděla,ale verze kernelu odpovídá tý době-2.6.2...
Taky jsem aktualizoval verzi BIOSu-co kdyby!Výsledek je ten,že.....mám novou verzi BIOSu!  :)
Zatím vše.Až bude karta,ozvu se.Dík všem!

Robo

  • Host
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #12 kdy: Červenec 29, 2011, 13:36:28 »
Tak,nová síťovka Tenda je namontovaná a vše šlape jak má.Konečně to má správné grády.
Konečně můžu Mageiu a svého nového miláčka-viz podpis-využívat naplno.Díky všem za info a rady!

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #13 kdy: Červenec 29, 2011, 14:44:14 »
Super, tešíme sa spolu s Tebou. Prajem veľa veľa úspešne stiahnutých GB
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Arvalis

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 50
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Realtek-hodně moc pomalý internet
« Odpověď #14 kdy: Duben 26, 2012, 11:40:17 »
Viděl jsem tu poznámku o PAE kernelu. Kdysi když ještě nebyl 64bit flash a vůbec bylo pohodlnější provozovat 32bit systém i na moc RAM, jsem se nachnul pro "výbornou vychytávku PAE kernel". Dlouho jsem se divil proč se mi při instalaci raid synchronizuje rychlostí 10-60 mega za vteřinu, proč se čistě nainstalovaný systém seká a freezuje........nechápal jsem co se děje a hledal příčiny po všech čertech. Až nakonec jsem na to přišel čím to bylo.......PAE kernelem. Nevím jestli to byl problém jen momentální verze, každopádně od té doby to už nechci vidět  :)