Uživatelské aplikace > Grafická prostředí

Kde v LXDE jde nastavovat změna jasu kontrastu ?

(1/2) > >>

JTS:
Nemůžu najít, kde se to nastavuje, chci si na notebooku přidat jas. Díky

Joelp:
LXDE to nejspíš stále neumí. Zde jsem našel návod jak na to včetně mapování kláves na notebooku:

https://linuxcritic.wordpress.com/2015/03/29/change-screen-brightness-in-lxde/

JTS:
Dík, ale nikde nemůžu nikde najít parametr pro kontrast. Když přidám brightness, tak zase nepřečtu text. Ještě tu je navíc nějaká funkce, která ten monitor  rozsvítí víc bez ohledu na parametr brightness, např. po restartu, když je PC v napájení. Co to může být?

Joelp:
Možná poradí někdo další, já jsem toto nikdy neřešil. LXDE máme v práci jen na pracovních stanicích kde si to vyřešíš na monitoru. Já jsem spokojený uživatel Plasmy.

Co jsem ale našel v dokumentaci:

výpis aktuální konfigurace:

--- Kód: ---xrandr --current --verbose
--- Konec kódu ---

brightness:

--- Kód: ---xrandr --output <outputname> --brightness 0.8
--- Konec kódu ---

Gamma:

--- Kód: ---xrandr --output <outputname> --gamma 0.5:1.0:1.0
--- Konec kódu ---

Musí být ale podpora ovladače grafické karty.


Opravdu řešíš jas a kontrast, nebo bys spíše rád aby ti více svítil monitor (podsvícení)? Podle mě má smysl řešit tyto dva parametry pokud se ti nelíbí podání barev. A k tomu by to chtělo spojit s kalibrační sondou, která ti řekne co je jaká barva :)

alda81:
já jedu na Xfce, takže o LXDE toho moc nevím, pokud se ale přepnu do LXDE a mám ve Správci napájení pro Xfce zakliknuto Ikona v oznamovací oblasti, tak můžu Jas displeje korigovat i v LXDE (screenshoty dávám z Xfce)

možná bude stačit doinstalovat balíček xfce4-power-manager, nevím jestli nebude chtít kvůli závislostem stáhnout celé Xfce, vyzkoušej a dej vědět - je to takové drbání se levou rukou za pravým uchem, ale možná ti to pomůže

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi