Uživatelské aplikace > Příkazový řádek

chyba jmena v konzoli

<< < (2/4) > >>

LUTEC:
Po precteni clanku na:  http://www.abclinuxu.cz/clanky/bash-prompt jsem zkusil v kozoli napsat PS1="LUTEC" doslo ke zmene a ve vychozi pozici se zobrazuje LUTEC misto bash-4.2$ ale po vypnuti a opetovnem zapnuti konzole se zobrazuje opet bash-4.2$ v clanku na zminovanych strankach nerozumim tomuto odstavci:

Aby toto nastavení přetrvalo i po ukončení shellu a použilo se pro další vytvořené shelly, přidejte deklaraci proměnné do souboru ~/.bashrc či ~/.bash_profile, pokud chcete nastavit prompt pouze pro uživatele, pod kterým pracujete, anebo do souboru /etc/bashrc (případně /etc/bash/bashrc, třeba na Gentoo), pokud chcete nastavit prompt pro všechny.

jak pridam deklaraci a co to vubec deklarace je?

alda81:
deklarace je to, co jsi psal do té konzole, deklaruješ hodnotu proměnné PS1 na "LUTEC", česky řečeno dopředu vyhlásíš (prohlásíš, řekneš), že hodnota proměnné PS1 je "LUTEC"

doplň tu tvou deklaraci do ~/.bashrc, mělo by tam vypadat nějak takto:

--- Kód: ---# .bashrc

# User specific aliases and functions
PS1="LUTEC"
# Source global definitions
if [ -f /etc/bashrc ]; then
. /etc/bashrc
fi


--- Konec kódu ---

LUTEC:
kdyz otevru bashrc tak vypada takto: viz priloha

 to cos napsal mam dopsat jeste k tomu nebo misto toho?

alda81:

--- Citace: LUTEC  Červenec 08, 2012, 00:35:11 ---kdyz otevru bashrc tak vypada takto: viz priloha

--- Konce citace ---
ty jsi otevřel /etc/bashrc já mluvil o

--- Citace: alda81  Červenec 07, 2012, 20:07:20 ---... ~/.bashrc

--- Konce citace ---
vidíš tam ten rozdíl?
čti to prosím pořádně nebo se to ucho u džbánu utrhne

LUTEC:
nelamej nademnou prosim hul, snazim se tomu porozumet a bavi me to, ale nekdy se chybicka vloudi... nedoslo mi, ze ten script musim vytvorit, jediny ktery jsem nasel byl prave v etc...
vytvoril jsem ho a funguje to, diky za radu

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi