Uživatelské aplikace > Příkazový řádek

chyba jmena v konzoli

(1/4) > >>

LUTEC:
Nainstaloval jsem mageii a po zapnuti konzole je vychozi pozice jina nez jsem zvykly viz obrazek.
Kolega který pouziva take mageii ma v konzoli ve vychozi pozici sve uzivatelske jmeno coz bych cekal i ja. Je to asi nejaka banalita, ale radeji se ptam nez udelat nejakou botu. Diky za rady

lukas.v1:
Než to nastavíš, můžeš to vyzkoušet. Nastav proměnnou PS1:

--- Kód: ---export PS1="[\u@\h \W]\\$ "

--- Konec kódu ---
Výsledek vypadá takto:
[lukas@Lukas-PC ~]$
[root@Lukas-PC ~]#

Tento řádek příkazu se vloží do jednoho z následujících souborů. Popř. upravíš ten, co tam už je. Můžeš upravit jeden z těchto souborů:
/etc/bashrc
~/.bash_profile
~/.bashrc
Nebo vytvořit skript ve složce /etc/profile.d/.
Prvně bych se ale podíval, jestli to jeden z těch skriptů neupravuje. Pokud nemáš čím bys prohledal skripty ve složce /etc/profile.d/, zkus tento příkaz (pokud se nic neobjeví, žádný skript proměnnou PS1 neupravuje):

--- Kód: ---for i in /etc/profile.d/*.sh; do if [ -r $i ]; then cat $i | grep PS1=; fi; done

--- Konec kódu ---

lukas.v1:
Ještě jsem zapomněl dodat, že podrobný návod najdeš třeba tady: http://www.abclinuxu.cz/clanky/bash-prompt

LUTEC:
Dekuji za radu, potreboval bych ale upresnit par malickosti:

zadanim prikazu se nic nestalo takze asi PS1 nic neupravuje tak jsem si otevrel /etc/profile.d a je v nem nekolik skriptu, kdyz tam vytvorim novy skript tak by mel obsahovat pouze tento prikaz?

export PS1="[\u@\h \W]\\$ "

a jak mam tento skript pojmenovat? Diky

lukas.v1:
Sorry, ale pokud ti proměnná nic neupraví, je problém někde jinde. Já jsem ji zkoušel upravit a výsledek je vidět ihned.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi