Nastavení systému a serverových služeb > Instalace distribuce Mageia

Nelze spustit po instalaci

(1/4) > >>

fantomorous:
Dobrý den, mám problém... Nainstaloval jsem Mageii1 32b na nový notebook Asus X53U-SX242. Po spuštění začne nabíhat, čtu výpisy a po té co je napsáno removing generic driver se obraz rozsype a neleze nic dělat. Zkusil jsem také zavést Live CD, to fungovalo ok, zkusil jsem tedy instalaci z LiveCD, výsledek bohužel stejný - špatný. Máte někdo nápad co s tím?

fantomorous:
Zkoušel jsem také start v nouzovém režimu, výsledek stejný.

Blasius:
Těžko říct co to je, mohla by to být grafika.
Spusť Live CD a mrkni jakou používá grafickou kartu. Tu potom zkus použít i v Instalaci.
("Ovládací centrum Mageiau"/"Hardware"/"Nastavit grafický server"/"Grafická karta")

dom:
Podle mého několikaletého trápení s grafikou NVidia na notebooku Compal FL90 bych to tipoval opravdu na ovladač grafiky. Nedávno jsem dělal čistou instalaci Mageii a podobně jsem se s tím trápil. Pokus se nabootovat s ovladačem VESA - přidat při spuštění parametr xforcevesa. To mi pomohlo dostat se do grafiky. Pak odinstalovat stávající ovladač - já měl po instalu Nouveau. Potom si stáhni nejnovější ovladač ze stránek výrobce a nainstaluj. Pak uprav soubor /etc/X11/xorg.conf (v sekci Device přepsat na Driver "nvidia"). Vše je popsáno na foru Mandrivy mnohokrát. Mám zkušenost, že až poslední dobou originální ovladače mi fungují dobře, (někdy od verze 2.75.xxx) včetně efektů. Před rokem mi dokonce daleko lépe fungovaly ovladače Nouveau - bohužel nepodporují 3D blbostičky.

Peťoš:

--- Citace: dom  Leden 06, 2012, 10:41:24 ---Podle mého několikaletého trápení s grafikou NVidia na notebooku Compal FL90 bych to tipoval opravdu na ovladač grafiky. Nedávno jsem dělal čistou instalaci Mageii a podobně jsem se s tím trápil. Pokus se nabootovat s ovladačem VESA - přidat při spuštění parametr xforcevesa. To mi pomohlo dostat se do grafiky. Pak odinstalovat stávající ovladač - já měl po instalu Nouveau.

--- Konce citace ---
Az potud je to spravne. Ale dale pokracuj tim, ze nastavis zdroje a doinstalujes -devel verzi kernelu. (uname -a > jmeno kernelu > balik kernel-desktop-devel-latest nebo spise kernel-desktop586-devel-latest ).
Potom spustis MCC>Hardware> Nastavit graficky server. Klepnes na Graficka karta. System ti nabidne instalaci propriet. driveru. Klepnes na Ano. Pockas a... restart.  Chvilku to bude trvat, bude se kompilovat novy modul. Ale pak by to melo jet.

PS: V mem repozitari (http://petos.cz/rpms) je i nejnovejsi driver pro nVidie.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi