Autor Téma: Po aktualizaci už MGA6 nenaběhne  (Přečteno 1534 krát)

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Po aktualizaci už MGA6 nenaběhne
« kdy: Prosinec 28, 2017, 20:36:11 »
Navazuji na toto vlákno:
http://forum.mageia.cz/index.php?topic=864.0
Stalo se mi to samé, po instalaci a asi po druhé či třetí aktualizaci hned po instalaci (kde se měnil i kernel a chtělo to reboot) nenaběhla grafika. Postup z výše uvedeného vlákna od Yullawa ani mě nepomohl, teď do toho přes deset let starého krámu mastím z flashky opět další čistou instalaci (a děsím se, že se to bude opakovat).
Nicméně po nenastartované grafice (systém evidentně jel) jsem se prokousal (Ctrl+Alt+F2 či kolik a přihlášení pod rootem) až k povídání, že je cosi v /var/log/Xorg.0.log a že mám jít pro pomoc na bugs.mageia.org ale tam jsem jako anglicky nehovořící lama ztracen.
Přikládám fotky z monitoru daného případu.
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 469
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Po aktualizaci už MGA6 nenaběhne
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 28, 2017, 22:24:21 »
docela soudruhům v poslední době blbnou zdroje, spousta jich úplně vypadla, je možné, že některé nejsou plně zesynchronizované a i to mohlo způsobit tvůj problém, ale jen hádám

pokud ti nepomohl podrobný návod od Yullawa, tak by jsi nám mohl ještě sdělit tvou hardwarovou konfiguraci (hlavně co máš za grafiku), možná (a nebo i ne) něco ke konkrétnímu hardwaru najdeme
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Po aktualizaci už MGA6 nenaběhne
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 28, 2017, 22:57:53 »
Grafika je Nvidia. Ale při minulé instalaci jsem si dával většího majzla, ale páč je to ten starej krám a kolega-geront chce automatický přihlášení a já muto chtěl maximálně zjednodušit, zaklikal jsem kde co a po několikerém restartu grafika opět zkolabovala. Takže holt bude muset kolega psát při přihlášení heslo. Tedy chyba je v tuhle chvíli zatím (snad) spíš u mě. Kdyžtak se ještě ozvu.
Zatím díkes.
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Po aktualizaci už MGA6 nenaběhne
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 29, 2017, 16:30:40 »
Mne to kedysi tiež spravilo. Riešením bolo čosi úplne jednoduché - zmazal som xorg.com (/etc/X11/xorg.com). Potom následne reštart. Po reštarte nabehla grafika. V MCC som nastavil parametre grafiky (lenže pozor, nesmie sa vypnúť priesvitnosť, lebo vznikne čierna obrazovka, na ktorej je len ukazovateľ myši).
Tiež sa jedná o starší PC - nVidia (GeForce 9500GT - nejakých 512MB).
Mageia 9/64 bit
Plasma5