Autor Téma: Firefox - nejde nastavit cesta pro ukladani stazenych souboru..  (Přečteno 1476 krát)

Petr Chromec

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 45
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
At delam co delam, nedari se mi nastavit cestu pro ukladani souboru z FF tak, aby po kliknuti na ikonu ŠIPKA DOLŮ ktera otevre zalozku se stazenymi soubory a naslednem kliknuzi na ikonu POŘADAČ u stazeneho souboru se nastaveny adresar neotevre... Editovat rucne nejde ackoliv kurzor do pole s cestou premistit jde... Kdyz prejdu na button Prochazet a zvolim cestu takhle, vzdy zacina /// a pri pokusu otevrit cestu k ulozenemu souboru otevre se okno s napisem Vlastni cesta a pod tim vyskoci hlaska ze cesta nebo soubor neexistuje ackoliv je ulozet presne tam kde jsem cestu nastavil protoze kdyz se proklikam Dolphinem na spravnou cestu, ulozeny soubor tam je... V priloze je snap okna ktere se otevre po kliknuti na otevreni adresare kam se ma soubor stanout a snap z nastaveni cesty ve FF...

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 469
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Firefox - nejde nastavit cesta pro ukladani stazenych souboru..
« Odpověď #1 kdy: Listopad 14, 2017, 21:10:18 »
cestu v nastavení Firefoxu nemůžeš editovat, je to zakázané, aby jsi snad nezvolil neexistující cestu (tobě se to přesto podařilo) :)

tvá zvolená cesta ///home/chromecp určitě ve tvém pc není

výběr cesty musíš naklikat přes tlačítko Procházet, pokud ti to pro mě z neznámého důvodu nejde, tak protože jsme v linuxu, jde to udělat jednoduše i přímo v konfiguračním souboru, ten najdeš ve svém domovském adresáři v adresáři s konfiguračními soubory Firefoxu, čili:

/home/chromecp/.mozilla/firefox/XXXXXX.default
místo XXXXXX tam budou náhodné znaky, v tomto adresáři hledej soubor prefs.js, který otevři v textovém editoru a uprav řádek

Kód: [Vybrat]
user_pref("browser.download.dir", "///home/chromecp");
třeba na
Kód: [Vybrat]
user_pref("browser.download.dir", "/home/chromecp");
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Petr Chromec

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 45
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Firefox - nejde nastavit cesta pro ukladani stazenych souboru..
« Odpověď #2 kdy: Listopad 16, 2017, 08:25:53 »
Cau,
 tak chyba neni mnou.|Jsem sice byvaly blondak ale samozrejme ze jsem do FF configu sel... I cestu rucne zmenil... A zjistil tohle nasledujici... Kdyz cestu v prefs.js opravim tak jak potrebuju, tedy nastavim ji treba na /home/chromecp/Stažené a spustim FF, cesta v Předvolbách nastavena je a funguje... Kdyz ji ale chci nastavit pres tlacitko Procházet a nastavim cestu novou, ta se v pak opet zmeni na ten chaos z minuleho mailu... Tim padem chybka v FF nebo nevim... Zkus to taky at jsem si jisty ze nerikam hloupusti.

PeTTr

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 469
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Firefox - nejde nastavit cesta pro ukladani stazenych souboru..
« Odpověď #3 kdy: Listopad 16, 2017, 16:16:30 »
mě to funguje i přes tlačítko Procházet, možná máš nabořený profil, pokud smažeš (nebo přejmenuješ) adresář
/home/chromecp/.mozilla/
a pak spustíš Firefox, tak se dostaneš s Firefoxem do bodu nula a mělo by ti to podle mě fungovat i přes to tlačítko
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Firefox - nejde nastavit cesta pro ukladani stazenych souboru..
« Odpověď #4 kdy: Listopad 17, 2017, 10:27:15 »
Díky za nahlášení chyby.

Chybu můžu reprodukovat v MGA6, 64bit, Plasma 5, Firefox ESR 52.4.0. Něděje se tak ale v GNOME.

Může za to kmozillahelper, který v nastavení Firefoxu zapisuje cílovou složku špatně, čili místo např. "//home/yullaw/Plocha" zapíše "///home/yullaw/Plocha".

Řešení:
- aktualizovat balíček kmozillahelper, zkoušel jsem přestavbu balíčku s verzí kmozillahelper-5.0.1-4.3.src.rpm z openSUSE, pak vše funguje dobře. Poslal jsem bug report: https://bugs.mageia.org/show_bug.cgi?id=22044
- nebo odinstalujte balíček kmozillahelper a tím použijete jiné dialogové okno souborů
- nebo namísto manuálního přepisu (navíc nedoporučuje se) souboru prefs.js přejít do Firefoxu, do URL zadat "about:config", vyhledat "browser.download.dir", kde je třeba upravit cíl. Jenže tento postup se musí upravovat pokaždé, je-li opět určen nový cíl

Problém řešili také na https://forums.opensuse.org/showthread.php/519463-Firefox-integration-Plasma-5

Sledujte již zmíněný bug report...
« Poslední změna: Listopad 17, 2017, 12:00:19 od Yullaw »

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 469
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Firefox - nejde nastavit cesta pro ukladani stazenych souboru..
« Odpověď #5 kdy: Listopad 17, 2017, 11:34:01 »
díky Yullawe za rozšíření obzorů o KDE (Plasmě), jsem rád, že jsem před lety utekl k Xfce  :)
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru