Autor Téma: Jak odinstalovat program prostřednictvím příkazového řádku  (Přečteno 3406 krát)

Jarda_mag

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Prosím o radu, nejlépe přesný návod,  jak v Mageie korektně odinstalovat program prostřednictvím příkazové řádky. Konkrétně mi jde o program hplip. Podle informací, které jsem našel na netu, jsem zřejmě omylem odstranil widget z lišty. Asi toto způsobilo, že mi po přihlášení zčerná obrazovka a zůstane viditelný jen kurzor myši, ev. ještě chybová a jiná hlášení. Všechny akce tedy musím dělat jen v textovém režimu, což zatím moc neumím. Chybové hlášení zní "No system tray detected on this system".  Našel jsem i nějaký popis na tomto fóru ale řešení podle něj mi nefunguje nebo odkazy nejsou platné. Program hplip v systému nepotřebuji, tisknu z jiného systému. Pomohl by mi tedy návod, jak hplip korektně odstranit. Děkuji.

Jiří Doskočil

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 60
  • Karma: +8/-0
    • Zobrazit profil
Re:Jak odinstalovat program prostřednictvím příkazového řádku
« Odpověď #1 kdy: Duben 18, 2017, 18:47:40 »
Jako root

Kód: [Vybrat]
urpme hplip

Jarda_mag

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Jak odinstalovat program prostřednictvím příkazového řádku
« Odpověď #2 kdy: Duben 18, 2017, 21:31:25 »
Příkaz urpme mi zafungoval skvěle. Odstranil jsem hplip. I se sirotky podle nabízené možnosti z terminálu. I poslední zbylý soubor, .hplip, který v systému zůstal i po aplikaci zmíněných příkazů.  Tedy program hplip je ze systému odstraněn. Odstranil se problém chybových hlášení programu hplip. Dík za rychlou a přesnou radu.
 Problém ztmavnutí obrazovky zůstal. Položím nový dotaz, v sekci Uživatelské aplikace-grafická prostředí, název "Ztmavnutí obrazovky po přihlášení-Mageia 4 povýšená na 5.1, KDE".