Autor Téma: Vracení maximalizovaného okna zpět na stejnou velikost (KDE)  (Přečteno 2022 krát)

PetrX

  • Host
Ahoj,
jak se dá v Mageia 5 / KDE 4.14 nastavit, aby se maximalizované okno po vrácení vrátilo zpět na původní velikost, ze které bylo maximalizované? Přešel jsem z Mandrivy 2008.1 a KDE3.5 a tam to normálně fungovalo bez jakéhokoliv nastavování. Tady v Mageia 5 a KDE 4.14 to udělá to, že se z maximalizace vrátí do nějaké implicitně nastavené velikosti a na velikost ze které jsem maximalizoval to musím zase ručně roztáhnout.

Díky

Rellik

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Karma: +1/-2
  • Kubuntu/64bit
    • Zobrazit profil
    • dv-foto.cz
Re:Vracení maximalizovaného okna zpět na stejnou velikost (KDE)
« Odpověď #1 kdy: Červenec 15, 2015, 18:36:00 »
A u jakého programu to dělá? Mě  tedy "zmenšení" maximalizovaného okna na nějakou mou nastavenou velikost a zpátky funguje normálně. Nastavím třeba 1/4 obrazovky a můžu maximalizovat a minimalizovat (ne skrývat na lištu, ale na tu mou velikost) kolikrát chci a je to stále stejné. A to i v případě, že tu velikost pak změním. Stále je to tak jak si to nastavím... A v některých případech si pamatuje i jeho předchozí umístění.
Kubuntu/64bit / Intel Core i3 @3,5GHz, 16Gb ram, intel HD Graphics 4600, HDD 1Tb (data) + 128Gb SSD (system)

PetrX

  • Host
Re:Vracení maximalizovaného okna zpět na stejnou velikost (KDE)
« Odpověď #2 kdy: Červenec 15, 2015, 19:43:02 »
Teď jsem to zkoušel a dělá to pravděpodobně pouze Firefox, u Dolphinu to funguje dobře. Předpokládal jsem, že je to věc globálního nastavení oken a KDE, ne pouze Firefoxu, ale protože tuto věc používám zejména u FF, tak jsem se toho až doposud u jiných programů nevšiml.

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Vracení maximalizovaného okna zpět na stejnou velikost (KDE)
« Odpověď #3 kdy: Červenec 15, 2015, 19:49:58 »
Mne to tiež robia niektoré programy. Jednoducho som to "vyriešil" spôsobom takým, že som nastavil veľkosť okna podľa seba, potom som program zatvoril a znova spustil. Okno sa otvorilo už s mnou nastaveným rozmerom a aj keď som ho maximalizoval, po zmenšení sa vrátilo do mnou nastaveného rozmeru.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

PetrX

  • Host
Re:Vracení maximalizovaného okna zpět na stejnou velikost (KDE)
« Odpověď #4 kdy: Červenec 15, 2015, 20:51:50 »
Tak to u mě bohužel nefunguje - když si okno nastavím a zavřu, tak se sice příště otevře v té nastavené velikosti, ale jakmile dám maximalizovat a zpět, tak se zase vrátí do nějaké té předdefinované velikosti (cca čtvrtina obrazovky).