Autor Téma: mageia 5 uefi - nefunkční instalace  (Přečteno 13706 krát)

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:mageia 5 uefi - nefunkční instalace
« Odpověď #15 kdy: Únor 22, 2015, 17:46:42 »
...
Tak a teď to přepsat, přeložit do EN, vyhledat již známé bugy a poslat...
...
Tak narychlo hotovo a kompletní mé známé chyby i se screenshoty jsou uvedeny zde: https://forums.mageia.org/en/viewtopic.php?f=15&t=9014&p=54751

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

tomyp

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re:mageia 5 uefi - nefunkční instalace
« Odpověď #16 kdy: Duben 26, 2015, 20:59:24 »
Ahoj,
tak jsem po dlouhé době opět zkusil instalaci DVD 64bit KDE beta3.

Všechno vypadá dobře - viz výše popsaný postup(i nalezení iso na cd-rom), ale při instalaci balíčků dostanu hlášku

unpack error glibc 2.2.5 a na chybějícím lib.so.6 = glibc skončí instalace návratem do rozdělení disků.

Ještě jsem si prohlédl nutná nastaveni uefi
1. varianta = win8.1 function disabled = boot je legacy+uefi, secureboot nedostupný-> instalace nezačne - kernel panic
2.varianta = win8.1 function enabled = boot je jen uefi, secureboot disabled -> začne instalace a pak unpack error

připomínám 2 SSD disky na sda win7 - boot/efi přítomen.  Na sdb se snažim dostat mga5 zatím marně.

protože strýček google mlčí - nějaký nápad?
MGA 6 64bit KDE
Smrt a daně jsou jisté, daně jistější

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:mageia 5 uefi - nefunkční instalace
« Odpověď #17 kdy: Duben 26, 2015, 21:27:08 »
Jo, dnes byla vydána Mageia 5 RC :) Vyzkoušej!

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

tomyp

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re:mageia 5 uefi - nefunkční instalace
« Odpověď #18 kdy: Duben 26, 2015, 21:44:23 »
Fakt?  :o :o
Odpoledne jsem byl na mageia.org a nic jsem neviděl.
MGA 6 64bit KDE
Smrt a daně jsou jisté, daně jistější

tomyp

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re:mageia 5 uefi - nefunkční instalace
« Odpověď #19 kdy: Květen 03, 2015, 18:18:57 »
Tak jsem to zkusil s RC a v globale se stejnými výsledky. Prostě nejsem schopný provést instalaci. Pouze jednou jedinkrát jsem se dostal k instalaci balíčků a stejně to zase skončilo chybou. Prošel jsem si errata k instalaci a zkusil oba způsoby. Většinou to skončí kernel panic a hláškou o "corrupted data".

V efi modu se objeví úvodní obrazovka  - zvolím instalaci a ...kernel panic.

V legaci se objeví úvodní obrazovka - pro jistotu xdriver=vesa a opět zamrznutí. Pouze tady se mi jednou podařilo spustit instalaci, asi při druhém pokusu.

V záchvatu zoufalství jsem si řekl: zlikviduješ windows 7  - ale to prostě nejde, já nejsem schopný se dostat k rozdělení disku. By mě zajímalo co ten instalátor hledá na těch discích za štěstí. V téhle prvotní fázi (odklepnu instalaci)by měl snad akorát zjistit, že má k dispozici HDD. Až při rozdělování disku by se v tom měl teprve vrtat a při blbém rozdělení zkolabovat.

Poslední varianta je, že je nadrbaná mechanika způsobem, že pracuje na principu náhodných výbuchů. To by mě teda dožralo.
 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
MGA 6 64bit KDE
Smrt a daně jsou jisté, daně jistější

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:mageia 5 uefi - nefunkční instalace
« Odpověď #20 kdy: Květen 03, 2015, 18:56:29 »
Akurát tejto noci som inštaloval MGA 5 (žiaľ na staršom kompe - takže LEGACY), ale nemal som najmenší problém. Povedal by som, že rýchlosť inštalácie cca taká ako MGA 4. Ja viem, že na základe jedného počítača nemôžem dať jasnú odpoveď, ale pracovný výkonný stroj momentálne si nemôžem dovoliť zrušiť, aby som skúsil inštaláciu UEFI.
Isto nemáš problém s nejakým hardwarom? Nemusí to byť nutne mechanika.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:mageia 5 uefi - nefunkční instalace
« Odpověď #21 kdy: Květen 03, 2015, 20:48:53 »
Tak jsem to zkusil s RC a v globale se stejnými výsledky. Prostě nejsem schopný provést instalaci. Pouze jednou jedinkrát jsem se dostal k instalaci balíčků a stejně to zase skončilo chybou. Prošel jsem si errata k instalaci a zkusil oba způsoby. Většinou to skončí kernel panic a hláškou o "corrupted data".

V efi modu se objeví úvodní obrazovka  - zvolím instalaci a ...kernel panic.

V legaci se objeví úvodní obrazovka - pro jistotu xdriver=vesa a opět zamrznutí. Pouze tady se mi jednou podařilo spustit instalaci, asi při druhém pokusu.

V záchvatu zoufalství jsem si řekl: zlikviduješ windows 7  - ale to prostě nejde, já nejsem schopný se dostat k rozdělení disku. By mě zajímalo co ten instalátor hledá na těch discích za štěstí. V téhle prvotní fázi (odklepnu instalaci)by měl snad akorát zjistit, že má k dispozici HDD. Až při rozdělování disku by se v tom měl teprve vrtat a při blbém rozdělení zkolabovat.

Poslední varianta je, že je nadrbaná mechanika způsobem, že pracuje na principu náhodných výbuchů. To by mě teda dožralo.
 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Můžeš stáhnout nové iso DVD-mga5_rc_64bit (ne LiveDVD KDE), nebo ověř pomocí md5sum stažené iso a porovnej se stránkou stažení, a přetáhnout na USB flash disk pomocí isodumper 0.41 (je i v mga4 v core updates) - zatrhni volbu Pro zavádění UEFI - ??

Pokud je Win instalován pod UEFI, musí být instalace také pod UEFI, jinak se instalace nezdaří → nemíchat oba režimy !!!

Nějaký screenshot ? Hledal jsi tu chybu přes Google nebo mailing list ??

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

tomyp

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re:mageia 5 uefi - nefunkční instalace
« Odpověď #22 kdy: Květen 03, 2015, 21:19:13 »
No win jsou určitě v legaci, protoze když jsem uefi přepl do efi-only modu, a zkusil pustit instalaci win7 tak kolaps - instalace nejde.
Ale když teď s touto volbou dám instalaci mg5, tak to přece nemůže mít na instalaci vliv. Můžu přece dát smazat win nechat na kompu jen mga. Ale ja se prostě nedostanu ani k rozdělení disku. TOTO CHOVANÍ INSTALÁTORU NEDÁVÁ SMYSL. Skolabovat by to mělo až když bych nechal win a na druhy disk dal instalaci mga.

Zatím to vidím na tři možnosti:
1. je vadná externí mechanika
2. Instalátor má problém s usb ext mechanikou obecně
3.  Mám pech a moje varinta hardware je ta problemová - ale od mdv2006 jsem takový problém nikdy neměl

Jdu bádat dál.

MGA 6 64bit KDE
Smrt a daně jsou jisté, daně jistější

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:mageia 5 uefi - nefunkční instalace
« Odpověď #23 kdy: Květen 09, 2015, 18:56:38 »
Novinky?

Zkoušel jsi stáhnout nový obraz iso Mageia DVD 5 RC, použít isodumper 0.41 k překopírování dat obrazu iso, nastavit na BIOS, nastavit pro první boot USB flash disk a spustit instalaci MGA5RC ??

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

tomyp

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re:mageia 5 uefi - nefunkční instalace
« Odpověď #24 kdy: Květen 11, 2015, 13:27:15 »
 :'( zatim jsem na to nesáhl. Moc pracovních povinností. Snad tento víkend na to bude čas.
MGA 6 64bit KDE
Smrt a daně jsou jisté, daně jistější