Autor Téma: Jde Nvidia přimět k 3D akceleraci bez proprietárního ovladače ?  (Přečteno 13062 krát)

Jaroslav Šolc

  • Host
lspci mi vypíše

01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation NV18 [GeForce4 MX 440 AGP 8x] (rev c1)

glxinfo | grep direct

direct rendering: Yes

Našel jsem pro ni i ovladač NVIDIA-Linux-x86-96.43.23-pkg1.run, ale jádro obsahuje nouveau, tak nejde použít.
Je nějaká cesta - odstranit z jádra nouveau nebo nějaká jiná?

díky  J.



Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

mig31

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 103
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Jde Nvidia přimět k 3D akceleraci bez proprietárního ovladače ?
« Odpověď #2 kdy: Září 21, 2014, 12:52:44 »
Ahoj,
Vcera jsem instaloval Mageia na stroj s danou kartou. S noveua 3D akcelerace nebezi.

Proprietarni ovladac nebude fungovat, protoze podporuje starsi XOrg server.
Added support for X.Org xserver versions 1.11 and 1.12.
Aktualni 1.14.

Bud' musis pouzivat noveua nebo pouzit starsi jadro, tak z roku 2012, a je otazkou jestli soucastny bootvaci system Mageia 4 umozni.
Desktop: Corei3-4160@3,6GHz 4 GB RAM Nvidia GTX650 1GB VRAM Mageia 6 64-bit KDE5
Notebook: Hp Pavilion dm1 Intel Pentium 1,3Ghz 3GB RAM Mageia 5 64-bit KDE4

Jaroslav Šolc

  • Host
Díky,

tak jsem zvítězil nad strojem - ne sice zde, ale zvítězil. Vyzkoušel jsem veškeré návody pro
Slackware, Debian,Ubuntu, co jsem našel a jedině ten pro Linux Mint mi vyšel (kdoví proč, když je založen an Ubuntu ? Asi si dal někdo víc práce to vyzkoušet nebo jen štěstí...)

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=42&t=102602

Nešlo by něco analogického i v Mageia?

Já vím, kdo by se tím zabýval ... pro mě je teď důležité, že grafickou kartu na tomto PC plně nevyužívá jen Microsoft, ale i Linuxový systém ...

mig31

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 103
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Jde Nvidia přimět k 3D akceleraci bez proprietárního ovladače ?
« Odpověď #4 kdy: Září 26, 2014, 20:58:07 »
Pokud' to jde v Linux Mint, tak by melo to jit i v Mageia.

Asi nejjednodusi cesta vede pres pridani repozitaru strasi verze Mageia nebo spise Mandriva Linux.
Nasledne odstranit soucastny Xorg a nainstalovat stari.
V pripade Mandrivy se domnivam,ze repozitare nebudou dostupne.

Pokud by se to povedlo tak treba zijstit jake balicky je treba nainstalovat. Mohli te v tom spise poradit na anglickem foru Mageia.

Desktop: Corei3-4160@3,6GHz 4 GB RAM Nvidia GTX650 1GB VRAM Mageia 6 64-bit KDE5
Notebook: Hp Pavilion dm1 Intel Pentium 1,3Ghz 3GB RAM Mageia 5 64-bit KDE4