Autor Téma: [Vyřešeno] instalace pro amatéra - Samsung ML-2165  (Přečteno 4568 krát)

thee

  • Host
Ahoj,

mam Mageia 2. Pripojeni tiskarny (samsung ML-2165) po me chce driver. Stahnul jsem si oficialni tar.gz balicek ze stranek samsungu. Balicek jsem dle instrukci rozbalil a (dle doporuceni na foru) se pidil po souboru kde je napsano, co mám delat. Nasel jsem soubor install-printer.sh, ktery po otevreni ukazuje toto:

Kód: [Vybrat]
#!/bin/sh

SCRIPTS_DIR=$(dirname "$0")/noarch

# load 'scripting' run-time support utility functions
. "${SCRIPTS_DIR}/scripting_utils"
script_log_init $(basename "$0" ".sh")

# load 'package' run-time support utility functions
. "${SCRIPTS_DIR}/package_utils"
environment_init $(basename "$0" ".sh")

if sh "$SCRIPTS_DIR/pre_install.sh" "$@" ; then
sh "$SCRIPTS_DIR/package_install.sh" "printer-meta"
sh "$SCRIPTS_DIR/post_install.sh" "$@"
fi


- umi nekdo prelozit do lidske reci, co ta vec po me chce? Nebo je tu nekde nejaky easy kurz (zrejme nauceni se nejakych prikazu) pro amaterske uzivatele? Vim akorat ze $ je superuzivatel, ale tim taky koncim :-)

diky

EDIT:[Vyřešeno]+samsung ML-2165 do předmětu
EDIT2: výstup do kódu - jak na to: http://wiki.mageia.cz/_media/forum:video:jak_pridat_vystup_do_kodu_v_prispevku.ogg
« Poslední změna: Leden 28, 2015, 18:32:17 od Yullaw »

Pavel Vybíral

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Karma: +10/-1
    • Zobrazit profil
Re:instalace pro amatéra
« Odpověď #1 kdy: Leden 27, 2015, 07:45:42 »
Ahoj. To, co jsi našel, není soubor s instalačním postupem, ale samotná instalace. Tzn., že tenhle soubor můžeš spustit a ovladač by se ti měl nainstalovat.

Jinak, než se pokusíš nainstalovat ovladač ze stránek výrobce, zkus si otevřít Ovládací centrum Mageia, přejdi do sekce Hardware a trošku se porozhlédni v sekci "Nastavit tiskárny, tiskové fronty...", kde by mohla být i možnost automatického stažení ovladače přímo pro tvou tiskárnu.

Co se týče instalace ovladače ze stránek výrobce, je postup celkem jednoduchý:
  • Ve svém správci souborů přejdi do složky, ve které se nachází zmíněný soubor install-printer.sh
  • Když v té složce klikneš pravým tlačítkem, měl bys v nabídce najít něco jako "Otevřít terminál zde" (pokud používáš prostředí KDE a správce souborů Dolphin, je tato možnost ještě pod nabídkou "Činnost")
  • Napiš do terminálu příkaz "su" (bez uvozovek) a zadej heslo roota
  • Zadej příkaz "chmod 755 install-printer.sh" (opět bez uvozovek)
  • Zadej příkaz "./install-printer.sh" (opět bez uvozovek)
  • Řiď se případnými instalačními postupy :)
Notebook Lenovo IdeaPad G580
Intel Core i7 @ 2.90GHz, 6GB RAM, Intel HD 4000 & nVidia GeForce GT635M
Mageia 4 64 Bit (kernel-desktop-3.14.32-1.mga4); KDE 4.12.5

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:instalace pro amatéra
« Odpověď #2 kdy: Leden 27, 2015, 08:00:21 »
Rád bych navázal na Pavla Vybírala, někdo již tuto tiskárnu zde řešil a zdařilo se díky instalaci podobného ovladače pro Samsung: http://forum.mageia.cz/index.php?topic=557.msg4536#msg4536

Další možností je výběr a nastavení tiskového ovladače CUPS přes web, URL: http://localhost:631.

Mageia 2 již má svoji životnost za sebou, proto doporučujeme z bezpečnostních a aktualizačních důvodů přejít na Mageia 4. Je dost pravděpodobné, že se tiskárna nainstaluje automaticky bez manuálního stažení nějakých jiných ovladačů třetích stran.

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

thee

  • Host
[Vyřešeno]Re:instalace pro amatéra
« Odpověď #3 kdy: Leden 28, 2015, 18:05:31 »
Zdravím,

díky to pomohlo a já se v mezičase trochu oblomil na používání terminálu :-)

díky moc!

EDIT:[Vyřešeno]
« Poslední změna: Leden 28, 2015, 18:29:00 od Yullaw »