Autor Téma: Přesouvání do koše  (Přečteno 8923 krát)

moula

  • Host
Přesouvání do koše
« kdy: Duben 07, 2013, 20:55:51 »
Zdravím,
mám v PC dva disky. Na /sda mám na celém Mageia2 a na /sdb mám ostatní dokumenty. Pokud z /sdb něco smažu, tak se to kopíruje do Koše, ale do umístění /(trash). Dá se někde nastavit, aby se soubory posílaly do koše na příslušném disku sdb. Při mazání velkých souborů je to zdlouhavé. Zkusil jsem vytvořit adresář .Trash, ale tam mi to nepadá.

Ještě otázka, dá se v nějakém nastavení zapnout zobrazování skrytých souborů?

Díky za rady
moula

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Přesouvání do koše
« Odpověď #1 kdy: Duben 07, 2013, 20:57:36 »
Ahoj
chybi dulezite informace: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

lisi se to v zavislosti na pouzitem grafickem prostredi
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

moula

  • Host
Re:Přesouvání do koše
« Odpověď #2 kdy: Duben 07, 2013, 21:02:28 »
jasně. mám Mageia 2, prostředí KDE 4.8

ještě jsem možná netrefil téma, tak dle uvážení když tak přesuňte ;)

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Přesouvání do koše
« Odpověď #3 kdy: Duben 07, 2013, 21:56:10 »
Dolphin: Ovladanie → Zobraziť skryté súbory - tam treba zaškrtnúť a ukazuje skryté súbory.

Na sdb vytvoríš si priečinok Trash, do ktorého skopíruješ to všetko, čo máš vo svojej lokalizácii, čo si podal /(Trash). Potom jednoducho vytvoríš odkaz na mieste, kam to ukladá teraz. čím vlastne systém "oblbneš" tým, že bude to posielať na miesto, ktoré je nastavené systémom, ale Ty tam budeš mať jedine odkaz, ktorý ho bude posielať na sdb. Trošku komplikované, ale asi najjednoduhšie v realizácii.
Pamätaj, že treba zachovať práva (ak root, tak to robíš pod rootom, ak užívateľ, tak pod užívateľom).
Mageia 9/64 bit
Plasma5

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Přesouvání do koše
« Odpověď #4 kdy: Duben 08, 2013, 09:55:20 »
Hmm, myslim, ze chtel k tomu kosi, aby se z smazane ze sda "vyhazovalo" do kose na sda, a smazane ze sdb aby slo do kose na sdb :/ Ale tohle je pekny trik. Na druhou stranu myslim, ze je mozne nakonfigurovat kos tak, aby byl defaultne na sdb a neni potreba tohoto hrani. Ale aby sda slo na sda a sdb na sdb to nevim, jak udelat :/
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Přesouvání do koše
« Odpověď #5 kdy: Duben 08, 2013, 11:03:49 »
Myslím, že mu šlo o to, čo hovoríš. Ale podľa mňa je toto riešenie najjednoduchšie. Či najlepšie, to neviem. Ale asi najjednoduchšie. Hlavne, že dokumenty má na sdb - teda tam by si mohol "umiestniť" kôš.
Mageia 9/64 bit
Plasma5