Autor Téma: AverMedia TV Hybrid + FM Cardbus E506 forever  (Přečteno 4409 krát)

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
AverMedia TV Hybrid + FM Cardbus E506 forever
« kdy: Leden 27, 2013, 18:54:55 »
Vážení přátelé,

navazuji na http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?topic=12560.0
kde jsem kartu rozchodil.
Teď jsem jí dlouho nepoužíval, nainstalil Mageiu a chtěl zkusit program Me-tv (je v oficiálních repozitářích a rozběhl se).Tak jsem do /lib/firmware přidal firmware (viz mandriví fórum), v mcc hardware napsal, že se jedná o card 136 (jak doporučil Dr. Palamarchuk).
Výsledkem je, že např. Kaffeine už umí scanovat pásmo, ale karta, zdá se, nemá signál. Nevylučuju, že má vevnitř něco fyzicky urvanýho (konektor od antény, někdo o ní zakop, známe to všichni - není ale zatím zvenku nic vidět).
Nicméně - úplně poslední řádek dmesg zdá se říká něco, s čím není spokojen:
Kód: [Vybrat]
[  206.864302] scan[2715]: segfault at 1 ip b7644323 sp bfb3c0cc error 4 in libc-2.14.1.so[b7604000+177000]
Jináč v dmesg veškeré zmínky o AverMedia (Zarlink,...) vypadají v pořádku, pár jich tam je ;)
Je to něco, s čím se dá něco dělat, nebo mám vzít rovnou lupu a mikrošroubováčky a jít prověřit hypotetické ulomenosti v hardwarových střevech karty ?

Jo - a ještě - příkaz
Kód: [Vybrat]
scan na konci hlásí :
Kód: [Vybrat]
Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV)
Dík
Pep
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:AverMedia TV Hybrid + FM Cardbus E506 forever
« Odpověď #1 kdy: Leden 27, 2013, 20:55:39 »
Tak zrada na tišťáku není žádná, trošku kloktá konektor na kabelu antény, je to takovej prťavej koaxík, zřejmě má v sobě rovnou symetrizační člen, navazuje dvojlinka. Kloktání považuju spíš za ochranu před vylomením, které jsem si dřív nevšímal.
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:AverMedia TV Hybrid + FM Cardbus E506 forever
« Odpověď #2 kdy: Leden 27, 2013, 21:47:44 »
Takže sw problém se kupí. V /etc/modprobe.conf je správná karta, 136.
V /lib/firmware je správný firmware.
A dmesg píšou na 4 stránce nějaká hejna errorů:

Tož jsem z toho (se svou angličtinou) jelen >:(
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:AverMedia TV Hybrid + FM Cardbus E506 forever
« Odpověď #4 kdy: Leden 28, 2013, 08:50:05 »
No, tak vůbec nechápu, neb jsem nic nezměnil, snad jen jádro. Nejdřív jsem (proběhla aktualizace na nové jádro- dnes) při restartu zvolil jádro starší a, světe div se, Me-tv naběhl. (Mezi tím těch restartů proběhlo bambilion). Kaffeine nenaběhl. Naskenoval jednotlivé televizní kanály, ale byly >prázdné<. Nehrály (ono je to s ním docela těžké, protože od verze 1.0 je věcí k nastavování žalostné minimum).
Me-tv naopak naběhl, naskenoval kanály a rozjel se. Pak jsem tedy zkusil i jádro nejnovější a Me-tv i pod ním jede. Kaffeine říká, že "Nenalezeno žádné zařízení", jindy "No device found". A Me-tv jede...!? Může to souviset s výpisem dmesg, který v posledním řádku říká, že :
Kód: [Vybrat]
[  563.830372] scan[3227]: segfault at 1 ip b75cb323 sp bfb5f82c error 4 in libc-2.14.1.so[b758b000+177000]  ?
Dr. Palamarchuk už tu asi nepůsobí, co ?
Jo - Me-tv na mě taky hovoří nějakým jazykem, nikoli nepodobným kódové stránce w-1250 (nebo jak se to micro$oftí kódování jmenuje. Nedá se to někde změnit ? Sám jsem to nenašel.

Dík
Pep
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 917
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:AverMedia TV Hybrid + FM Cardbus E506 forever
« Odpověď #5 kdy: Leden 28, 2013, 09:30:59 »
No, tak vůbec nechápu, neb jsem nic nezměnil, snad jen jádro.
Hmm... myslis to jadro, ktere ovlada hardware? Ktere nacita ovladace, firmware a tak vubec. Takze pokud zmenis kernel, muze zacit/prestat fungovat nektery HW. Vetsinou kdyz uz to rozjedes, tak to zustava, ale u takovych bazmeku jako je napr. TV, kde davaji ruzne chipy a ruzne drivery (majici obvykle problem fungovat i ve windows), tak se muze stat, ze i fungovat prestane.
No a pak jsou zde ti tajemni binarni murphyho trpaslici, co to proste vypnou a zapnou dle nevysvetlitelnych a nejasnych pravidel.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru