Autor Téma: Jde nějak přistoupit na lokální tiskárnu z jiného PC?  (Přečteno 3784 krát)

JTS

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 101
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Tiskárna je připojená přes usb přímo k pc (nejspíš vůbec není síťová) a má ipp://localhost/printers/HP_LaserJat_1018, zkoušel jsem místo toho localhost dát na jiném PC IP toho PC, ze kterého tiskne. CUPS mi tiskárnu nastavilo, ale při pokusu o tisk testovací stránky píše, že tiskárna neodpovídá. Souborové systémy počítačů jsem schopen propojit přes sshfs. Nejde to nějak využít, tak abych mohl tisknout i z toho druhého PC, když je první zapnutý?

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 584
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Jde nějak přistoupit na lokální tiskárnu z jiného PC?
« Odpověď #1 kdy: Květen 31, 2017, 16:47:46 »
Povolit v CUPS tisk ze vzdálených PC + povolit ve firewall ;)
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

JTS

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 101
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Jde nějak přistoupit na lokální tiskárnu z jiného PC?
« Odpověď #2 kdy: Červen 05, 2017, 14:29:35 »
Povoleno na obou PC. Jak ji potom přes CUPS přidám? Pomocí Internet printing protokol? Na lokálním PC je ipp://lokalhost/usb/HP_Laser_Jet_1018?serial=KP1BM2S na vzdáleném jsem místo localhost zadal IP adresu PC, ke kterému je připojena, ale netiskne. Nebo to ipp se musí nejprve vytvořit nějak jinak?

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 584
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Jde nějak přistoupit na lokální tiskárnu z jiného PC?
« Odpověď #3 kdy: Červen 05, 2017, 17:41:31 »
Mělo by to jít naklikat. Hledat síťová tiskárny na IP a průvodce ti pak nabídne konfiguraci. Doporučuji ale projít logy, tam se dozvíš více.
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:Jde nějak přistoupit na lokální tiskárnu z jiného PC?
« Odpověď #4 kdy: Červen 05, 2017, 20:26:05 »
Ja mám MGA v sieti - počítače vzájomne vidia zdieľané tlačiarne bez toho, aby som čokoľvek pridával (stačí mať nainštalovaný CUPS).
Ak sa jedná o tlačiareň pripojená k Windows systému, tak som to kedysi robil tak, že som na tom počítači mal nastavenú statickú IP adresu, a tú som potom zadal pri vyhľadávaní tlačiarne v sieti. Takýto spôsob inštalácie som praktizoval kdesi od roku 2007 ešte na Mandrive, neskôr na Magei a nebol najmenší problém.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

JTS

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 101
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Jde nějak přistoupit na lokální tiskárnu z jiného PC?
« Odpověď #5 kdy: Červen 06, 2017, 09:58:47 »
Díky, tak to přesně zabralo. V Ovládacím centru jsem dal síťová tiskárna a do okýnka počítač IP a to třetí, co to vyhledalo, byla má tiskárna.

JTS

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 101
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
V Y Ř E Š E N O