Autor Téma: Android v Linuxu - emulace, spuštění Android aplikací v Mageii  (Přečteno 8909 krát)

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Ahoj všichni,

možná již někdo postřehl či zajímal se o to, jak spouštět aplikace Androidu v Linuxu. Nedávno jsem narazil na zajímavý nový projekt AndroVM (původně Buildroid), který je z vývojářského hlediska velmi živý a díky Googlu se pracuje na vývoji přímé (hardwarové) podpory s využitím OpenGL ES 2.0. Oproti Android SDK je emulace rychlejší a není potřeba složitá instalace, nastavení, spuštění...

Zde napíši pár informačních bodů mého zjištění o emulaci Androidu v Mageii 2:

AndroVM:
  • pomocí softwarového OpenGL, který používá grafika ve VirtualBoxu či hardwarové OpenGL, kde program AndroVMplayer využije přímo vaši grafiku
  • k ovládání Androidu se využívá softwarová nebo hardwarová klávesnice (či obojí dohromady) s použitím speciálních kláves pro funkci "Domů", "Zpět", dialog pro "Vypnutí, Restartování, Tichý režim ..."
  • různé verze emulace pro t (tablet) - tablety, p (phone) - mobilní zařízení a tp - obojí dohromady
  • možnost stažení verzí bez a s Google Apps (Obchod Play) a Houdini - soubor označen názvem gapps-houdini
  • možnost nastavení velikosti okna a DPI (počet pixelů na palec) Androidu

Android SDK:
  • složitá instalace, nastavení pro spuštění
  • chybí Google Apps - Obchod Play - lze doinstalovat manuálně (složité)
  • nyní lze také využít OpenGL ES 2.0 - nezkoušel jsem

Android-x86:
  • možnost instalace ve VirtualBoxu či přímo do PC - nezkoušel jsem, rád bych Android aplikace spouštěl v linuxu

BlueStacks:
  • další možnost emulace, bohužel jen pro Windows a Mac OS, ale v diskuzi jsou ohlasy na podporu Linuxu
  • program můžete vyzkoušet přes WINE

Jaké máte zkušenosti s Androidem (emulací) v Linuxu? Jaký program používáte, testujete? Jaká je rychlost emulace?


Pokud by byl zájem, udělal bych návod pro AndroVM (podobný jako http://androvm.org/blog/androvm-documentation ) do wiki, jak vše nastavit, spustit, doprovodné obrázky atd. ;)
« Poslední změna: Listopad 16, 2012, 14:52:37 od Yullaw »

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

jamys601

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 145
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Android v Linuxu - emulace, spuštění Android aplikací v Mageii
« Odpověď #1 kdy: Listopad 16, 2012, 19:50:38 »
Mám ve Virtualboxu Android-x86 4.0-RC2. Celkem chodí dobře, ale nerozchodil jsem připojení k síti ( vyzkoušel jsem všechna možná nastavení sítě ve Virtualboxu), pak už jsem to tak nějak dál neřešil.





Dell Inspiron 17 5000 Series, Intel CORE i7, 8GB, RAM, Mageia 9 KDE - Plasma aktuální
ASUS A52J, ATI RADEON HD 5470, Intel CORE i3 2.13 GHz, 6GB RAM, OpenSuse Tumbleweed, KDE - Plasma aktuální

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:Android v Linuxu - emulace, spuštění Android aplikací v Mageii
« Odpověď #2 kdy: Listopad 17, 2012, 18:18:19 »
Mám ve Virtualboxu Android-x86 4.0-RC2. Celkem chodí dobře, ale nerozchodil jsem připojení k síti ( vyzkoušel jsem všechna možná nastavení sítě ve Virtualboxu), pak už jsem to tak nějak dál neřešil.

Android-x86 4.0-RC2 (Ics-x86) nepodporuje pevné (Ethernet) připojení k internetu. Je to napsané v poznámkách vydání.

Vyzkoušej AndroVM (AndroVMplayer), který je u mě momentálně top ;)

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Android v Linuxu - emulace, spuštění Android aplikací v Mageii
« Odpověď #3 kdy: Únor 17, 2015, 10:36:01 »
Vím, že je toto staré téma. Jelikož se ale objevil odkaz na webu, rád bych jej znovu otevřel.

Před nějakou dobou jsem potřeboval instalovat FirefoxOS na nový telefon. K tomu je ale potřeba balíčky android-tools-adb a android-tools-fastboot. Jelikož se mi ale nechtělo s tímto hrát, sáhl jsem, po Blbuntu které tyto má v repository. Bylo by hezké mít je i v MGA.

Máte někdo zkušenosti s tím jak moc je něco podobného reálné? Nebo je to stále, "pokud budeš balíčky spravovat, můžeme to přidat"?
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Android v Linuxu - emulace, spuštění Android aplikací v Mageii
« Odpověď #4 kdy: Březen 01, 2015, 13:34:44 »
odpovím si sám. adb a fastboot bude v MGA5 a tento balíček je kompatibilní s MGA4 :)
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64