Autor Téma: Okular zobrazuje ale netiskne  (Přečteno 3914 krát)

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Okular zobrazuje ale netiskne
« kdy: Červenec 03, 2013, 09:34:32 »
Ahoj, sjednal jsem si cestovní pojištění, poslali mi smlouvu v  pdf s vyplněnými  údaji. Okular vyplněný formulář krásně zobrazí, náhled tisku ok, tisk, - vytiskne se formulář prázdný (nevyplněný). Zkusil jsem otevřít ve Writeru, výsledek stejný. Nakonec jsem použil Gimp... to ale neni zrovna čistý řešení. Ještě jsem zkusil přenést dokument na tátův počítač s Win7, tam bylo vše ok.
Konfigurace: Tiskárna HP Officejet 4500 s LAN připojením, PC viz popis desktop... 
Nemáte někdo nějaký nápad co je to za kouzla?
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

paur

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:Okular zobrazuje ale netiskne
« Odpověď #1 kdy: Červenec 03, 2013, 14:00:17 »
Nejsem si jistý, jestli Okular umí korektně pracovat s pokročilými možnostmi formátu pdf (formuláře, certifikáty atd.). Vyzkoušej Adobe Reader (funguje dobře - ověřeno např. při elektronickém podání formulářů při sčítání obyvatel). Pdf vymyslelo Adobe a předpokládám, že jejich proprietární aplikace ho "umí" nejlíp.

Ještě bys mohl prolézt nastavení Okularu, jestli tam nejsou nějaké volby týkající se tisku...

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Okular zobrazuje ale netiskne
« Odpověď #2 kdy: Červenec 03, 2013, 14:41:54 »
Jo, je to tak. Po instalaci Adobe Readeru funguje vše jak má. V nastavení Okularu jsem hledal, ale nic  k nastavení tisku jsem tam nenašel. Škoda.  Dík za dobrou radu.... 
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma