Autor Téma: nastavení wi-fi  (Přečteno 3161 krát)

tomyp

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
nastavení wi-fi
« kdy: Září 04, 2012, 16:29:57 »
Mageia 2 32 bit

Nějak blbne nastavení sítě, viz příloha. Po odstranění připojení a nové konfiguraci dojde k tomu, že po dotazu "chcete připojení spustit nyní?"  a potvrzení, dojde k tomu, že je vypsano - chyba připojení a následně se wi-fi připojí, ale ping neprojde a nezobrazují se stránky.

Při spuštění konfigurace se automaticky nabízí šifrování WEP, přitom je nastavené WPA. A stále se zatrhává stěhování přístupového bodu.Vypadá to, jakoby se hádal netapplet s MCC a tahal z různých konfiguráků. Nepodařilo se mi najít, kde je nastavení. Nějaký nápad?
MGA 6 64bit KDE
Smrt a daně jsou jisté, daně jistější

paur

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:nastavení wi-fi
« Odpověď #1 kdy: Září 04, 2012, 20:57:53 »
V případě podobných záhad při konfiguraci sítě se mi párkrát osvědčilo smazání (nebo radši přejmenování) příslušného konfiguračního souboru /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-wlan0 (nutno samozřejmě provést jako root) a nové nastavení wifi...

tomyp

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re:nastavení wi-fi
« Odpověď #2 kdy: Září 04, 2012, 21:58:40 »
Dík, pomohlo to asi. Smazal jsem ty konfiguráky, dal smazat připojení nastavil znovu a znovu se napsalo s připojením jsou problémy, nelze je spustit, hned na to se připojení spustilo a dokonce funguje. Když jsem mrkl do /etc/sysconfig/... tak ten konfigurák je tam normálně 2x, jednou jako wlan0 a podruhé je tam mac adresa. nechápu proč se tam vyrobil 2x. Odtud pramení asi to zmatečné chování. No už vím, kam příště mrknout. Velké díky.
MGA 6 64bit KDE
Smrt a daně jsou jisté, daně jistější

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:nastavení wi-fi
« Odpověď #3 kdy: Září 07, 2012, 21:24:10 »
No, možná je to kapku OffTopic, ale co já se navztekal s wi-fi >:(
Prostě člověk dá na stůl novou wifinu (APčko) aby jí jen nastavil, otestoval. A změnou jména to hned řve "Připojení selhalo". Reset APčka, znova. Mám pocit, že je třeba měnit jméno v APčku nějak zgruntu, dal jsem Pepep1, pak Pepep2 a pak zas obráceně a zase "Připojení selhalo". Když tam bylo to defaultní z fabriky, po resetu APčka, bylo to v pohodě; změna = problém.
Ten fígl se smazáním konfiguráku jsem si raději uložil, to bude nejspíš správná cesta.

Pep
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.