Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Jarda_mag

Stran: [1]
1
Podle informací, které jsem našel na netu, jsem zřejmě omylem odstranil widget z lišty. (Myslel jsem si), že asi toto způsobilo, že mi po přihlášení zčerná obrazovka a zůstane viditelný jen kurzor myši, ev. ještě chybová a jiná hlášení. Všechny akce tedy musím dělat jen v textovém režimu, což zatím moc neumím. Chybové hlášení znělo "No system tray detected on this system".  Našel jsem i nějaký popis na tomto fóru ale řešení podle něj mi nefunguje nebo odkazy nejsou platné.
 Chybová hlášení způsoboval program hplip. Ten jsem, na základě rady (ta se týkala způsobu odstranění pomocí příkazového řádku) na tomto fóru odinstaloval a odstranil (snad) všechny sirotky a zbylé soubory.
 Problém ztmavnutí obrazovky po přihlášení však zůstal. Jednou se mi stalo, že asi na vteřinu problikl obrázek z úsporného režimu. Může tedy být problém způsoben násilným spuštěním (čímsi) úsporného režimu po přihlášení? Jaký je Váš názor, návrh na řešení?

2
Prosím o radu, nejlépe přesný návod,  jak v Mageie korektně odinstalovat program prostřednictvím příkazové řádky. Konkrétně mi jde o program hplip. Podle informací, které jsem našel na netu, jsem zřejmě omylem odstranil widget z lišty. Asi toto způsobilo, že mi po přihlášení zčerná obrazovka a zůstane viditelný jen kurzor myši, ev. ještě chybová a jiná hlášení. Všechny akce tedy musím dělat jen v textovém režimu, což zatím moc neumím. Chybové hlášení zní "No system tray detected on this system".  Našel jsem i nějaký popis na tomto fóru ale řešení podle něj mi nefunguje nebo odkazy nejsou platné. Program hplip v systému nepotřebuji, tisknu z jiného systému. Pomohl by mi tedy návod, jak hplip korektně odstranit. Děkuji.

Stran: [1]